Одбојка

Одбојкаши савладали Модричу у директном дуелу за пето мјесто

Одбојкаши Борца забиљежили су шесту побједу у Премијер лиги БиХ савладавши вечерас у дворани Борик, у утакмици 13. кола, директног конкурента за пето мјесту Модричу резултатом 3:1 (25:20, 35:37, 25:20, 25:19), те се бодовно изједначили на табели са вечерашњим ривалом, од којег су поражени у Модричи у првом дијелу сезоне, али и којег су савладали у полуфиналу Купа Републике Српске.

Изабраници Мише Марјановића први сет су ријешили резултатом 25:20, док су други изгубили након велике драме резултатом 35:37. Период игре изгубљен на разлику није, пак, деморалисао одбојкаше у црвено-плавим дресовима, који су мирном и сигурном игром освојили наредна два сета за изузетно важна три бода за наставак такмичења.

До краја лигашког дијела преостало је да се одигра још пет кола, а у наредном мечу Борац гостује екипи Какња, која заузима друго мјесто са 32 бода.