Одбојка

Одбојкаши на зимску паузу са шесте позиције

Одбојкаши Борца поражени су јуче у дворани Борик, у утакмици 11. кола Премијер лиге, резултатом 0:3 од актуелног освајача дупле круне у БиХ брчанске Младости. Изабраници Мише Марјановића зимску паузу, која ће трајати до 20. јануара, провешће на шестом мјесту са 16 бодова, односно уз учинак од 5 побједа и 6 пораза, а у првом колу другог дијела сезоне гостоваће екипи Јединства, која је на посљедњем мјесту уз учинак од 1 побједе и 10 пораза.

Првих пет поена у првом сету припало је гостима, Борац је у наредним минутима успио да узврати и заостатак смањи на 2 поена (5:7), колико је било и половином сета (15:17), да би Брчаци, од резултата 18:21, нанизали четири поена и ријешили тај период игре.

Прва половина другог сета поново је протекла у знаку Брчака (3:5, 7:11). Везао је потом Борац четири поена за 11:11, Младост је одговорила серијом 4:1 за 12:16, након чега је Борац заиграо фантастично и стигао на корак од освајања сета (23:21). Имали су црвено-плави двије сет-лопте, код резултата 24:23 и 25:24, које, нажалост, нису искористили, потом су спасили једну сет-лопту гостију код резултата 25:26, међутим искусни тим из Брчког искористио је другу шансу за освајање сета и ријешио га резултатом 26:28.

Трећи сет је почео на најбољи могући начин: на семафору је био исписан резултат 6:0, међутим бх. шампион се брзо опоравио од почетног шока и дошао до изједначења (7:7). Није то обесхрабрило одбојкаше у црвено-плавим дресовима који су даљим током овог дијела игре имали три поена предности на својој страни (20:17), али нажалост, стечену предност нису успјели да сачувају – од наредних 11 поена у овом сету, Брчаци су освојили 8 и закључили меч освојеним трежим сетом резултатом 23:25.