Нови гостујући пораз Борца у Премијер лиги

Фудбалери Борца поражени су данас у Добоју код Какња од екипе Младости резултатом 2:1 у утакмици 14. кола БХ Телеком Премијер лиге БиХ. С обзиром на исход данашње утакмице, два тима су заротирала позиције на табели, па је сада Младост шеста са 22 бода, док је Борац тренутно ван Лиге 6 и заузима седмо мјесто са 20 бодова.

Резултатску предност су у 12. минуту стекли изабраници Едиса Мулалића; Александар Кондић је у казненом простору испред Немање Tркуље фаулирао Амера Хироша, главни судија Адмир Шеховић је показао на бијелу тачку, а пенал је у гол претворио Абид Мујагић.

Борац је до “икса” стигао у 58. минуту; Борац је извео аут након којег је кардиналну грешку направио голман домаћих Ермин Велић, што нападач Борца Махир Карић користи и постиже гол за 1:1.

У 61. минуту Младост је поново стигла до вођства. Кренули су Мулалићеви играчи са центра, лопта је стигла до стријелаца водећег гола за домаће Абида Мујагића који је шутирао са 25 метара од гола и погодио горњи десни угао Тркуљиног гола.

Имали су играчи Младости у посљедњих 10 минута још двије стопостотне шансе за гол. Прво је штопер нашег тима Илија Даниловић погодио пречку властитог кола у покушају да интервенише, да би недуго затим најбољи појединац у дресу домаће екипе Абид Мујагић петом оставио лопту за Миливоја Лазића, који је шутирао са 18-19 метара, али је одбрана клуба из Платонове улице изблокирала његов покушај и послала лопту у корнер.

У Премијер лиги БиХ слиједи нова 14-дневна пауза због обавеза репрезентација, а прву наредну првенствену утакмицу Борац ће одиграти 19. новембра, када ће на Градском стадиону угостити екипу сарајевског Жељезничара. У тој утакмици црвено-плави ће бити ослабљени неиграњем капитена Бориса Распудића, којем је данас показан трећи акумулирани жути картон.

МЛАДОСТ – БОРАЦ 2:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Мујагић (пенал, 12.) 1:1 Карић (58.), 2:1 Мујагић (61), стадион: у Добоју код Какња, гледалаца: 500, судија: Адмир Шеховић (Сарајево), жути картони: Мишић, Велић, Лазић (Младост), Делић, И. Даниловић, Распудић (Борац).

МЛАДОСТ: Велић, Шишић (од 90. минута Вазда), Лазић, Шећеровић, Хирош, Регоје, Карахмет, Дилавер (од 71. минута Аганспахић), Мујагић, Мишић (од 64. минута Чомор), Исаковић. Тренер: Едис Мулалић.

БОРАЦ: Тркуља, Галешић, И. Даниловић, Пузигаћа, Кунић, Распудић, Карић, Буразор (од 68. минута Делић), Јаничић, Кондић (од 63. минута Губерац), Чудић (од 46. минута Зекановић). Тренер: Зоран Милинковић.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)