Није испуњен циљ зацртан на почетку сезоне: Борац званично без Лиге 6

Фудбалери Борца ремизирали су данас на стадиону Тушањ у Тузли са екипом Слободе резултатом 1:1, те сходно тријумфу Радника у Бијељини над Широким Бријегом (1:0) дефинитивно неће наступити у Лиги 6 за шампиона БиХ, која је била приоритетни циљ најављиван од стране руководства клуба из Платонове улице.

Наиме, коло прије краја регуларног дијела сезоне, црвено-плави за шестом позицијом која води у плеј-оф заостају исто толико бодова, а у посљедњем колу у сриједу прије подјеле лиге на Градском стадиону дочекују актуелног шампиона БиХ мостарски Зрињски, који је данас побједом пред домаћом публиком у дербију кола над Жељезничаром преузео лидерску позицију.

До резултатске предности данас су у 72. минуту стигли домаћи голом резервисте Анела Хусића, који је ударцем главом, након корнера, матирао голмана Борца Марка Саватовића. Коначан резултат постављен је у 85. минуту, када је дубинску лопту са половине Борца на 20-ак метара од гола Слободе прихватио нападач нашег тима Петар Кунић и по пријему лопте на груди погодио горњи лијеви угао црвено-црног гола. Само два минута након Борчевог гола, Тузлаци су преко споменутог Хусића били у новој шанси за гол, али је након новог шута главом са само 5 метара лопту ван терена избацио Саватовић.

СЛОБОДА – БОРАЦ 1:1 (0:0)

стријелци: 1:0 Хусић (72.), 1:1 Кунић (85.), стадион: Тушањ, гледалаца: 950, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Шкахић, Османагић, Хусић, Тодоровић (Слобода), Дујаковић (Борац).

СЛОБОДА: Муминовић, Терзић, Шкахић, Рустемовић, Тодоровић, Бекић, Смајић (од 68. минута Хусић), Лазевски, Османагић (од 74. минута Граховац), Мијић (од 90+2. минута Хоџић), Игњатовић. Тренер: Славко Петровић.

БОРАЦ: Саватовић, Бунић (од 62. минута Мајкић), Лучић, Ојданић, Карић, Кунић, Маховић, Жеравица, Даниловић (од 80. минута Дујаковић), Јаничић, Чудић (од 58. минута Глишић). Тренер: Игор Јанковић.