Одбојка

Младост освојила седми трофеј Купа, Борац достојно парирао шампиону

Одбојкаши Борца поражени су вечерас у финалу 23. Купа Републике Српске резултатом 0:3 од екипе брчанске Младости, која је у дворани Борик освојила седми трофеј намијењен побједнику Купа РС у посљедњих 7 година.

Први сет гостујући одбојкаши ријешили су резултатом 19:25, а испоставило се да су кључну предност за освајање истог стекли послије резултата 7:6 за Борац, када су серијом 4:0 дошли до резултатског плуса од три поена (7:10).

Други сет је почео савршено за изабранике Мише Марјановића с обзиром да су на сервис репрезентативца Црне Горе Николе Радонића повели резултатом 3:0, међутим Брчаци су врло брзо анулирали црвено-плави плус, нанизали 8 поена за +5, а потом на технички тајм-аут отишли при предности од 6 поена (6:12).

Запријетио је Борац смањивши заостатак на само два поена (14:16), што је приморало тренера актуелног шампиона и освајача Купа БиХ Љубишу Ристића до по први пут на мечу затражи тајм-аут. Заостајали су Марјановићеви играчи два корака за гостима и у финишу сета (21:23), али су Ристићеви играчи у наредна два напада заиграли на карту искуства и ријешили овај период игре резултатом 21:25.

Најбољи отпор фаворизованим гостима Борац је пружио у трећем сету, иако је Младост у раној фази истог дошла до предности од 4 поена (3:7). Момци у црвено-плавим дресовима подигли су у наредним минутима ниво игре, те половином сета дошли до изједначења (13:13), а одмах касније и до предности од 2 поена (16:14. 20:18).

На семафору бањалучког храма спорта у финишу трећег периода био је исписан резултат 23:22, око 500 гледалаца вјеровало је да ће Борац увести финални меч у четврти сет, али нажалост није било тако; дошло је до пада концентрације код домаћих одбојкаша, направљене су двије грешке, што је екипа која доминира бх. одбојком у посљедњих неколико година знала да казни и сет заврши резултатом 23:25.

Иначе, за најбољег играча финалне утакмице проглашен је либеро брчанске екипе Млађан Лукић, док је прије утакмице уручена награда и техничару Младости Жарку Кисићу, који је изабран за најбољег одбојкаша Републике Српске у 2017. години.