Козара испраћена кући са седам лопти у мрежи

Шеф стручног штаба Фудбалског клуба Борац Жељко Врањеш има много разлога за задовољство пред старт Премијер лиге БиХ и недјељни окршај са зеничким Челиком на Градском стадиону. Његови изабраници “спаковали” су вечерас седам лопти у мрежу члана Прве лиге Републике Српске Козаре из Градишке, те више него допадљивом игром довели навијаче у ситуацију да још жељније ишчекују први судијски премијерлигашки звиждук.

У дуелу са пуленима некадашњег тренера Борца Борчета Средојевића лопта је слушала црвено-плаве; пас-игра била је на високом нивоу, а нису изостали ни трка и залагање. Као плод таквог приступа, стигло је чак седам голова, а лако је могло да се деси да број постигнутих голова буде и двоцифрен, да су фудбалери Великана из Платонове били присебнији у завршници одређених ситуација пред голом гостију.

Козару је у 14. минуту “начео” Петар Кунић, пославши лопту прецизним ударцем у доњи десни угао гостујућег гола. Исти играч је шест минута касније био у прилици да удвостручи Борчеву предност, али је након слободног ударца који је са десне стране извео Иван Делић погодио пречку. У 22. минуту фудбалер који се налази на проби Милош Чудић шутирао је искоса са десне стране директно у добро постављеног голмана Козаре, док је у 33. минуту Делић из слободњака, након фаула над Бојаном Буразором, шутирао поред гола.

Играо се 41. минут када је Делић након соло-акције по десној страни шутирао у чувара мреже Козаре, да би само 60 секунди касније исти фудбалер постигао други Борчев гол на данашњем мечу; стријелац првог гола Кунић прошао је по десној страни и одиграо повратну лопту за најбољег стријелца Борца у шампионској сезони у Првој лиги Републике Српске, који је рутински, приземним ударцем, приморао публику на аплаузе.

У других 45 минута, Врањеш је на терен послао 11 нових фудбалера, који су наставили тамо гдје је стао остатак тима. У 48. минуту најприсебнији је након гужве у казненом простору гостију био Горан Галешић за 3:0, а само два минута касније Младен Веселиновић је сјајним ударцем главом, након центаршута Синише Дујаковића, постигао четврти гол за црвено-плаве.

У 55. минуту већ је било 5:0, а саиграчи су поново честитали Галешићу, који је савладао Вуковића након акције у којој је учествовало неколико фудбалера Борца. У 60. минуту у казненом простору Козаре фаулиран је Бојан Пузигаћа, а судија Огњен Ваљић је показао на бијелу тачку. Одговорност је преузео Махир Карић, чији шут је одбранио голман Вуковић.

Ипак, само минут касније, исти фудбалер је морао да вади лопту из мреже: поново је Дујаковић био асистент, а егзекутор је овог пута био Владан Даниловић. Седми а испоставило се касније и посљедњи вечерашњи гол за Борац постигао је у 69. минуту капитен Борис Распудић, када је шутирао са лијеве стране, а лопта незгодно одскочила испред Вуковића, преварила га и одсјела у мрежи. Посљедња шанса на мечу виђена је у 73. минуту, када се Карић намјестио на шут, али је након његовог ударца лопта погодила стативу Козариног гола и завршила у гол-ауту.