Кошарка

Кошаркаши успјешни на старту другог дијела сезоне

Кошаркаши ОКК Борац побједом су започели 2018. годину савладавши синоћ у дворани Борик, у оквиру 12. кола Прве лиге Републике Српске, екипу Рудара 2015 из Угљевика резултатом 82:62.

Тим Игора Михајловића, који је у паузи између двије полусезоне остао без искусног центра Горана Ковачевића који је задужио опрему зворничког Принципа, црвено-плавима је у првој такмичарској утакмици у години парирао само у једном дијелу прве четвртине. Наиме, након нервозног почетка и вођства гостију од 0:6, изабраници Бојана Божића су врло брзо преузели контролу над игром и резултатом и први квартал окончали предношћу од пет поена (20:15), док су у другој дионици “рударима” дозволили да постигну само три поена за седам минута игре, па су на 4 минута прије 15-минутне паузе стекли плус од 13 поена (31:18), који је у преосталих 240 секунди у том дијелу игре увећан за још три поена (39:23).

Тројком Милоша Аничића уз звук сирене на крају треће дионице исписан је резултат 63:41, а рецимо и то да је исти, уједно и највећи плус на мечу ОКК Борац имао у другом минуту посљедње дионице, када се прецизним шутем Небојше Николића за три поена стигло до разлике од 22 поена (66:44).

У екипи ОКК Борац најистакнутији појединац био је Арсеније Вучковић са дабл-дабл учинком (17 поена и 12 скокова), а веома добру партију пружио је и Дејан Барбарез са 16 поена. У црвено-плавом дресу синоћ је дебитовао и Јовица Кецман, некадашњи члан бијељинског Радника, који је за 22 минута проведена у игри постигао 8 поена и ухватио 7 лопти. На другој страни, Стефан Торбица је постигао 21 поен, уз 13 скокова, док је Владану Сандићу недостајао један скок до дабл-дабл учинка (15 поена и 9 скокова).

У наредном колу кошаркаши ОКК Борац ће гостовати екипи Братунца, која је синоћ поражена пред домаћом публиком од лидера Леотара резултатом 68:73.

ОКК БОРАЦ – РУДАР 2015 82:62 (20:15, 19:8, 24:18, 19:21)

дворана: Борик, гледалаца: 200, судије: Миљан Шобот, Бранислав Вранковић и Давор Јовић.

ОКК БОРАЦ: П. Лончар 6, Самарџић 9, Ступар 3, Ћулум 4, Вучковић 17, Сувара, Николић 7, Барбарез 16, Аничић 7, С. Лончар 5, Кецман 8, Путник. Тренер: Бојан Божић.

РУДАР 2015: Ивковић 4, Сандић 15, Торбица 21, Влачић 6, Деспотовић 3, Спасојевић 1, Ђурић 2, Радовић 10, Микић, Васиљевић. Тренер: Игор Михајловић.