Кошарка

Кошаркаши ОКК Борац савладали Рогатицу, меч са Сокоцем дочекују на лидерској позицији

Кошаркаши ОКК Борац наставили су тријумфални низ у Првој лиги Републике Српске савладавши у утакмици петог кола екипу Рогатице резултатом 79:62, захваљујући чему шесту првенствену рунду и домаћи окршај са екипом Сокоца дочекују као лидери прволигашког каравана.

Иако су Рогатичане савладали разликом од 17 поена, нису изабраници Бојана Божића пружили партију на високом нивоу као што је то био случај у појединим претходним мечевима, али су, мора се констатовати, појачавали темпо у тренуцима када је то било најпотребније и на вријеме сломили отпор ривала.

Црвено-плави су, послије неријешеног резултата након прве четвртине, на старту друге дионице кренули фуриозно и стекли предност од девет поена (26:17), а на 15-минутни одмор отишли при плусу од 11 кошева након дуге двојке Вање Самарџића (39:28).

Послије поена Милоша Ступара у 4. минуту треће дионице, на семафору је био исписан резултат 47:30, гости су узвратили серијом 9:0 у којој је 7 поена постигао Стефан Слијепчевић за 47:39, међутим ОКК Борац је врло брзо вратио двоцифрен плус а нешто касније тројком Дејана Барбареза поново одмакао гостима и то на 15 корака (56:41).

Мини-серијом већ споменутог Самарџића Божићев тим је на нешто више од шест минута стекао 20 поена “вишка” (69:49), што је, уз резултат 79:59 у финишу, био и највећи резултатски плус Борца на утакмици.

Најефикаснији су у екипи ОКК Борац са 14 поена били Андреј Микеш и Дејан Барбарез, а запажену ролу имао је и Давид Ковачевић са 13 поена и 8 скокова. У гостујућем саставу Стефан Слијепчевић је постигао 30, а капитен Давор Ристичевић десет поена мање.

ОКК БОРАЦ – РОГАТИЦА 79:62 (16:16, 23:12, 20:17, 20:17)

дворана: Борик, гледалаца: 300, судије: Даворин Скендерија, Миа Дојчиновић и Давор Јовић.

ОКК БОРАЦ: Самарџић 6, П. Лончар 7, Микеш 14, Ступар 4, Пуцар, Барбарез 14, Путник 9, С. Лончар, Ћулум 6, Драгичевић 4, Ковачевић 3, Николић 2. Тренер: Бојан Божић.

РОГАТИЦА: Балчаковић 4, Ристичевић 20, Слијепчевић 30, Самарџић, Пајић 7, Бановић, Михајловић, Самарџић, Вукадин 1. Тренер: Томислав Анђелић.