Капитен Никола Турањанин предводио кадете до 10. премијерлигашке побједе

Кадети Борца надиграли су екипу Витеза у утакмици 16. кола Премијер лиге БиХ, тријумфовали резултатом 3:0 и стигли до треће позиције на табели са бодом мање од другопласираног Широког Бријега и утакмицом мање у односу на тим са Пецаре.

Већ до половине првог полувремена Борац је стекао предност од два гола. До вођства су црвено-плави стигли у 4. минуту шестим овосезонским голом Васе Вуковића, у 21. минуту је са бијеле тачке био прецизан капитен Никола Турањанин, да би исти играч својим осмим премијерлигашким голом у 55. минуту поставио коначан резултат.

У четвртак ће изабраници Драгана Бенића одиграти заосталу утакмицу 15. кола против Жељезничара на Грбавици, а потом слиједе окршаји са Сарајевом и Широким Бријегом до краја полусезоне.

БОРАЦ – ВИТЕЗ 3:0 (2:0)

стријелци: 1:0 Вуковић (4.), 2:0 Турањанин (пенал, 21.), 3:0 Турањанин (55.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 20, судија: Огњен Ваљић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Гашић, Живковић, Кујунџић, Милојевић, Арсић, Амиџић (од 56. минута Чавић), Бобић (од 41. минута Грбић), Солдат (од 51. минута Кукавица), Вуковић (од 41. минута Јаворац), Турањанин, Стојичић (од 51. минута Ђукић). Тренер: Драган Бенић.

ВИТЕЗ: Рамљак, Ђотло, Ловриновић, Јосиповић, Хидић, Кришто, Хрустић, Вујевић, Ф. Перић, Андрић (од 41. минута Рајић), Р. Перић. Тренер: Златко Ботић.