Какањ лако савладан, слиједи дерби полусезоне

Рукометаши Борца савладали су у дворани Борик, у утакмици шестог кола Премијер лиге БиХ, екипу Какња резултатом 42:28, задржали стопроцентну успјешност у шампионату и на најбољи начин најавили дерби полусезоне са Извиђачем, који се игра сљедећег викенда у Љубушком.

Екипа из Какња црвено-плавима је парирала само у првих 15 минута првог полувремена. Тек у другој половини овог дијела игре, изабраници Бојана Унчанина су успјели да стигну до своје игре у оба смјера, како дефанзивном, тако и офанзивном, те су се, послије успјешних интервенција Бојана Љубишића на голу, низали голови из контранапада за двоцифрен плус након 30 минута игре (23:13).

Стање на паркету Борика није се мијењало ни у другом полувремену. Клуб из Господске улице је лако одржавао стечену предност, а у других 30 минута су Унчаниново повјерење оправдали и поједини рукометаши са мањом минутажом, што се, прије свега, односи на Арсенија Бубића, који је три пута затресао мрежу гостију.

У екипи Борца сви рукометаши су се уписали у листу стријелаца осим Армина Марића, који је у првом полувремену због повреде бутног мишића морао да изађе из игре. Нажалост, нову повреду доживио је у финишу утакмице и Марко Комненовић; овог пута у питању је било кољено, а ускоро би требало да буде познато колико ће морати да одсуствује са терена.

Иначе, најефикаснији појединац у црвено-плавом дресу био је Горан Даничић са 7 голова, док је Дејан Унчанин постигао 6. У гостујућем саставу истакао се Давор Живанић са 6 голова, док је један мање крај свог имена уписао капитен Адмир Пурић.

БОРАЦ: Беширевић (4 одбране), Ђурђевић 3, Херцеговац 1, Даничић 7, Мијатовић 5, Љубишић (13 одбрана), Бубић 3, Суботић (3 одбране), Њежић 4, Јовановић 2, Марић, Ћелић 4, Шешић 1, Ћеранић 5, Унчанин 6, Комненовић 1.

КАКАЊ: Тикулић, Синановић 1, Јовановић 2, Беврња, Хасибовић 4, Бјелопољак 4, Анитовић 3, Пурић 5, Живанић 6, Лилић (9 одбрана), Звекић 3, Хаџић.