Кадетима измакао бод у финишу

Кадети Борца били су на корак од освајања бода на Грбавици у дербију 26. кола Премијер лиге, али су нажалост сарајевски стадион напустили погнуте главе. Играчи које са клупе предводи Драган Бенић постигли су у 75. минуту, пет минута прије краја утакмице, гол за 1:1, али су само 120 секунди домаћи поново стекли резултатску предност и три минута прије краја, испоставило се, поставили коначан резултат.

Три поготка су на помоћном терену Грбавице виђена за 13 минута. Све до 64. минута мреже су мировале, а онда је Адмир Хускић матирао Исака Бадића за резултатски плус домаће екипе. Како рекосмо, играо се 75. минут када су црвено-плави поентирали и то преко Милана Божичковића, али су домаћи узвратили у 77. минуту преко Амара Мусића.

Кадети Борца седам кола прије краја сезоне заузимају четврто мјесто на табели са 48 бодова, што је три бода мање од Жељезничара и Широког Бријега који су на другој и трећој позицији. У предстојеће двије рунде наш тим ће бити домаћин, а у град на Врбасу стижу ГОШК из Габеле и већ споменути Широки Бријег.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 2:1 (0:0)

стријелци: 1:0 Хускић (64.), 1:1 Божичковић (75.), 2:1 Мусић (77.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, гледалаца: 50, судија: Адмир Мусић (Сарајево), жути картони: Вујмиловић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Појата, Дураковић, Ахмић (од 62. минута Џиндо), Хускић, Сарајкић, Цацан, Пањета, Хаџић (од 59. минута Мусић), Салановић (од 74. минута Бећа), Џанко, Аљић (од 78. минута Хелач). Тренер: Адин Мулаосмановић.

БОРАЦ: Бадић, Јовић, Милојевић, Орашанин, Латиновић (од 72. минута Живковић), Кујунџић, Бобић, Солдат (од 54. минута Стојичић (од 62. минута Рогић)), Вујмиловић (од 54. минута Вуковић), Амиџић, Божичковић. Тренер: Драган Бенић.

(борац-спорт, фото: fkzeljeznicar.ba)