Кадети у завршници срушили Жељезничар

Кадети Борца стекли су предност над селекцијом Жељезничаром у раној фази утакмице, потом су десет минута прије краја утакмице били у резултатском заостатку, али су у финишу успјели да преокрену резултат и славе изузетно важну побједу!

У дерби утакмици четвртог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине, играчи које са клупе предводи Драган Бенић до вођства су дошли у осмом минуту трећим овосезонским голом капитена Николе Турањанина. При резултату 1:0 се отишло на одмор између два полувремена, а публика присутна на помоћном терену Градског стадиона у интервалу од 59. минута до посљедњег звиждука Милоша Гиговића видјела је четири поготка.

Прво је у 59. минуту резултат изједначио Адмир Хускић, да би 11 минута касније голмана Борца Исака Бадића матирао Фарук Дураковић. У 72. минуту за 2:2 је “поентирао” Лука Бобић постигавши свој први овосезонски гол, а побједу нашем тиму, у првом минуту судијске надокнаде, такође дебитантским премијерлигашким голом, донио је Огњен Солдат.

Послије 4 кола, кадети Борца имају 9 бодова и налазе се на трећем мјесту, а у петом колу их очекује гостовање Витезу.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 3:2 (1:0)

стријелци: 1:0 Турањанин (8.), 1:1 Хускић (59.), 1:2 Дураковић (70.), 2:2 Бобић (72.), 3:2 Солдат (80+1.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 150, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Борац – , Пањета, Салановић (Жељезничар).

БОРАЦ: Бадић, Живковић, Милојевић, Арсић, Кујунџић, Бобић, Латиновић (од 64. минута Рогић), Турањанин, Боснић, Стојичић (од 72. минута Грубор), Вуковић (од 54. минута Солдат). Тренер: Драган Бенић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Муфтић, Џанко, Дрина, Девлић (од 52. минута Сојкић), Дураковић, Хускић (од 75. минута Аљић), Џиндо, Мујић, Цацан, Пањета (од 80. минута Гушо), Салановић. Тренер: Харис Топаловић.