Кадети савладали ГОШК упркос два нереализована једанаестерца

Кадети Борца савладали су јуче у 27. колу Премијер лиге БиХ екипу ГОШК-а из Габеле резултатом 2:0, у утакмици у којој у гол нису претворили два једанаестерца.

Наиме, у 27. минуту је жути картон због прекршаја у казненом простору гостију показан голмау Салку Пирији, те је главни судија Драган Петровић показао на бијелу тачку. Једанаестерац је извео Слободан Вук Вујмиловић, али се тад резултат није промијенио. Ипак, до промјене је дошло у 33. минуту, када је споменутог чувара мреже матирао Дејан Јаворац.

Играо се 62. минут утакмице када је досуђен други једанестерац за наш тим: лопту је овог пута узео Никола Рогић и погодио за 2:0. У 73. минуту у шеснаестерцу Габељана прекршај за пенал начинио је Бошко Бошковић, извођач је био Лука Матић, али лопта по други пут са бијеле тачке није завршила у мрежи.

Након непотпуног 27. кола Борчеви кадети су четвртопласирани са 51 бодом, колико имају и другопласирани Жељезничар и трећепласирани Широки Бријег, који ће свој међусобни сусрет у оквиру 27. кола имати у уторак (24. април) у СЦ Муса – Карачић.

БОРАЦ – ГОШК 2:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Јаворац (33.), 2:0 Рогић (пенал, 62.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Драган Петровић (Бањалука), жути картони: Лугоња, Божић (Борац), Пирија, Моро, Бошковић (ГОШК).

БОРАЦ: Вуковић, Живковић, Ћетојевић (од 50. минута Ђукић), Гајић, Рогић, Божић, Лугоња (од 57. минута Вукша), Грбић, Јаворац (од 50. минута Матић), Вујмиловић (од 52. минута Грубор), Божичковић (од 63. минута Дамјановић). Тренер: Драган Бенић.

ГОШК: Пирија (од 41. минута Вулић), Шутало, Пуљић, Лукић, Туњић, Љубан, Милкота, Куриџа, Моро, Јакић (од 63. минута Остојић), Бошковић. Тренер: Горан Бошковић.