Кадети лако до друге побједе

Кадети Борца савладали су јуче екипу ГОШК-а резултатом 3:0 у утакмици другог кола Премијер лиге БиХ. Двоструки стријелац за тим Драгана Бенића био је Никола Турањанин, док се у стријелце уписао и Васо Вуковић, који је донио побједу Борцу у првом колу у Зеници голом за 1:2 у 58. минуту.

Бенићеви изабраници до резултатске предности су стигли у 12. минуту из једанаестерца. У казненом простору Габељана срушен је Ђорђе Милојевић, а досуђени пенал у гол је претворио Турањанин. Исти играч је у 31. минуту удвостручио предност Борца, да би Вуковић у смирај утакмице поставио коначан резултат.

Кадети, као и пионири, имају двије побједе из исто толико одиграних утакмица, а сљедећег викенда ће гостовати у Добоју код Какња.

БОРАЦ – ГОШК 3:0 (2:0)

стријелци: 1:0 Турањанин (пенал, 12.), 2:0 Турањанин (31.), 3:0 Вуковић (80.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Огњен Ваљић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Вуковић, Јовић, Кујунџић (од 71. минута Врховац), Милојевић, Арсић, Латиновић (од 51. минута Рогић), Боснић, Бобић, Грубор (од 56. минута Кукавица), Турањанин (од 60. минута Амиџић), Стојичић (од 41. минута Вуковић). Тренер: Драган Бенић.

ГОШК: Видић, Дујмовић, Пуљић (од 55. минута Ћелић), Остојић, Лукић, Туњић, Шутало (од 68. минута Ловрић), Вулетић (од 38. минута Марчић), Додик (од 74. минута Љубан), Иванковић, Моро (од 61. минута Ваљан). Тренер: Горан Бошковић.