Кадети Борца и Широког Бријега подијелили бодове

Кадети Борца и Широког Бријега, као и пионири два клуба, подијелили су бодове у дерби утакмици 28. кола Премијер лиге БиХ, али за разлику од пионирске утакмице игране раније током дана, публика на помоћном терену Градског стадиона видјела је два поготка.

До предности су у 15. минуту стигли гости: након корнера са десне стране, црвено-плава одбрана је за кратко отклонила опасност, услиједио је центаршут са супротне стативе, а највиши у скоку пред голом Николе Гашића био је Јосип Билобрк.

До изједначења су играчи Драгана Бенића дошли у 61. минуту: Ђорђе Јовић је контролисао лопту на десној страни, те је прослиједио до Милана Божичковића који центрира, а фудбалер гостујуће екипе Иван Мустапић неспретно интервенише испред нападача нашег тима Васе Вуковића и постиже аутогол.

У посљедњим тренуцима меча, Широкобријежани су могли да постигну и други гол и освоје сва три бода, али се у једном од посљедњих атака ка Гашићевом голу испријечила статива.

Борац је након 28 одиграних утакмица четврти на табели са 52 освојена бода. Данашњи ривал је другопласирани, са три бода више.

У наредној рунди Борчеви кадети ће гостовати у Тузли екипи Слободе.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Билобрк (15.), 1:1 Мустапић (аутогол, 61.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Вујмиловић, Латиновић (Борац).

БОРАЦ: Гашић, Јовић, Живковић, Милојевић, Орашанин, Амиџић, Бобић (од 52. минута Латиновић), Рогић (од 41. минута Солдат), Вуковић, Вујмиловић (од 79. минута Чавић), Божичковић. Тренер: Драган Бенић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: П. Зовко, Ласић, Виштица, Анић, Билобрк, Брекало (од 79. минута М. Зовко), Тадић (од 73. минута Токић), Дрљо, Илинковић, Лукић (од 62. минута Милетић), Мустапић. Тренер: Нико Ковачић.