Јуниори за 20 минута пет пута матирали одбрану Габељана

Јуниори Борца забиљежили су протеклог викенда девету побједу у Премијер лиги БиХ савладавши у утакмици претпосљедњег кола екипу ГОШК-а из Габеле резултатом 5:1. Изабраници Зорана Драгишића се пред посљедњих 90 лигашких минута налазе на 11. мјесту са 28 бодова, једним мање од десетопласиране Младости.

Занимљивост са овог меча, као и са сусрета пионира Борца и Зрињског, јесте да је свих шест голова постигнуто у другом полувремену. Након што су мреже мировале у првих 45 минута, у наставку је наш тим за 20 минута постигао чак 5 голова. Голеаду је у 50. и 54. минуту почео Срђан Ескић, седам минута касније трећи гол за Борац је са бијеле тачке постигао Душан Вукобратовић, на 4:0 је повисио Немања Бамбураћ, док је пети гол у 70. минуту био дјело Милоша Кукавице, који је у игру ушао само три минута раније умјесто Немање Бургића. Једини гол за госте био је дјело Анђела Кордића седам минута прије краја.

Посљедњу лигашку утакмицу Борац ће одиграти већ у сриједу, када гостује у Зеници екипи Челика.

БОРАЦ – ГОШК 5:1 (0:0)

стријелци: 1:0 Ескић (50.), 2:0 Ескић (54.), 3:0 Вукобратовић (пенал, 61.), 4:0 Бамбураћ (65.), 5:0 Кукавица (70.), 5:1 Кордић (83.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Бургић, Вукобратовић, Дубравац (Борац), Пехар, Рагуж, Јурас (ГОШК).

БОРАЦ: Зељковић, Вуковић (од 78. минута Дамјановић), Јаворац (од 78. минута Гајић), Јагодић (од 67. минута Дубравац), Бургић (од 67. минута Кукавица), Ескић, Бамбураћ (од 78. минута Петровић), Ненад, Мартић, Граховац, Вукобратовић. Тренер: Зоран Драгишић.

ГОШК: Иличић, Шутало (од 46. минута Залихић), Јовановић (од 58. минута Туњић), Пехар, Бељо, Милетић, Пуљић, Остојић, Јурас, Рагуж, Кордић. Тренер: Анте Катавић.