Јуниори тешко у првом, а силовито у другом полувремену

Јуниори Фудбалског клуба Борац на одмор између два полувремена меча са Витезом отишли су при минималној предности, да би у наставку у пуном смислу те ријечи надиграли ривала и кући га послали са седам лопти у мрежи.

Све до посљедњег минута првог дијела утакмице 9. кола Премијер лиге одбрана Витежана одолијевала је изабраницима Зорана Драгишића, који су, ипак, у смирај првих 45 минута постигли гол преко Немање Бамбураћа.

Све дилеме око коначног исхода отклоњене су у периоду од 49. до 61. минута, током којег је голмана гостију Давора Томичића три пута матирао Јован Дубравац, док су преостала три гола била дјело Дориана Курузовића у 63, Бориса Јагодића у 65. и Срђана Ескића у 74. минуту.

Након 9 утакмица Борчеви јуниори заузимају 10. мјесто на табели са 9 бодова, колико има и њихов наредни ривал Звијезда 09 на деветој позицији.

БОРАЦ – ВИТЕЗ 7:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Бамбураћ (45.), 2:0 Дубравац (49.), 3:0 Дубравац (57.), 4:0 Дубравац (61.), 5:0 Курузовић (63.), 6:0 Јагодић (65.), 7:0 Ескић (74.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Огњен Ваљић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Бајић, Дубравац, Вуковић (од 46. минута Л. Граховац), Јаворац, Јагодић, Бургић (од 65. минута Жарић), Вукобратовић (од 46. минута М. Граховац), Курузовић, Бамбураћ (од 59. минута Ескић), Ненад, Ожеговић (од 46. минута Мартић). Тренер: Зоран Драгишић.

ВИТЕЗ: Томичић (од 70. минута Јеловић), Бошатлија, Луцић, Марос, Видовић, Вујица, Шафрадин, Петровић, Бадров (од 78. минута Дурак), Тирић, Лујановић (од 49. минута Бошњак). Тренер: Роберт Перковић.