Јуниори повели, па стали

Јуниори Борца забиљежили су други пораз у оквиру Премијер лиге Босне и Херцеговине изгубивши на Грбавици од Жељезничара резултатом 5:2. Изабраници Зорана Драгишића стекли су резултатску предност голом Луке Граховца у 30. минуту, али су након тога “нестали” са терена, дозволивши домаћој екипи да до одласка на одмор постигне чак три гола.

Прво је у 35. минуту прецизан био Елдар Шехић, шест минута касније вођство Сарајлијама донио је Амар Беширевић, да би у смирај првог дијела на 3:1 повисио Анес Демировић.

У 52. минуту четврти гол за домаће постигао је Ахмед Хасановић, у 82. минуту било је 5:1 након гола Семира Дацића, а коначан резултат, четири минута прије посљедњег судијског звиждука, поставио је Михајло Граховац.

Упркос поразу у Сарајеву, јуниори Борца задржали су девето мјесто на премијерлигашкој табели, а у наредном колу ће на Градском стадиону дочекати тим тузланске Слободе, који се са шест освојених бодова налази само један степеник изнад црвено-плавих.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 5:2 (3:1)

стријелци: 0:1 Л. Граховац (30.), 1:1 Шехић (35.), 2:1 Беширевић (41.), 3:1 Демировић (45.), 4:1 Хасановић (52.), 5:1 Дацић (82.), 5:2 М. Граховац (86.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, гледалаца: 60, судија: Адмир Мусић (Сарајево), жути картони: – .

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Кршић (од 57. минута Дујмовић, А. Шехић, Беширевић, Велић, Нухановић (од 81. минута Ковачевић), Хасановић (од 81. минута Хаџић), Е. Шехић, Демировић (од 68. минута Мујарић), Дацић, Каришик (од 57. минута Османовић), Дубакчић. Тренер: Омер Јолдић.

БОРАЦ: Бајић, Ненад (од 65. минута Прерадовић), Вуковић, Бановић, Л. Граховац, Јагодић (од 55. минута М. Граховац), Бургић, Мартић (од 73. минута Ожеговић), Курузовић (од 67. минута Свитлица), Бамбураћ (од 52. минута Ескић), Вукобратовић. Тренер: Зоран Драгишић.