Јуниори потврдили пласман у полуфинале, бриљирао Немања Бамбураћ

Јуниори Фудбалског клуба Борац пласирали су се данас у полуфинале Купа БиХ забиљеживши побједу резултатом 4:2 над Босном Унион и у реванш утакмици одиграној на помоћном терену Градског стадиона. Бриљирао је крилни нападач нашег тима Немања Бамбураћ, постигавши три гола, док је једном лопту у мрежу спровео Срђан Ескић.

Борац је повео у 16. минуту, када се Бамбураћ ослободио свог чувара Џенана Спахије, шутирао са више од 20 метара и послао лопту под пречку гола Амара Смајловића. Само 12 минута касније, изабраници Зорана Драгишића удвостручили су предност: након асистенције Јована Дубравца, Бамбураћ се нашао сам испред Смајловића и рутински послао лопту у мрежу.

У 53. минуту гости су из једног контранапада преко Анура Сијерчића стигли до 2:1 и дали себи наду да могу да надокнаде минус из првог меча, у којем је Борац тријумфовао резултатом 2:3. Јуниори Борца исту су угасили за само 11 минута: прво је Смајловића матирао Ескић у 56. минуту, а затим осам минута касније и Бамбураћ након асистенције капитена Немање Бургића. Коначан резултат постављен је у 90. минуту, када је чувара црвено-плаве мреже Амара Бајића по други пут на утакмици савладао Анур Сијерчић.

Полуфинални мечеви јуниорског Купа БиХ играју се 11. и 18. априла, а осим Борца, у борби за трофеј и даље остају Зрињски, који је и данас високо поразио зенички Челик (7:0) и Широки Бријег, који је, након 0:0 у Бијељини, на домаћем терену декласирао Радник (6:0). Четврти полуфиналиста биће познат сутра, када ће Крупа угостити бановићку Будућност. Први меч завршен је резултатом 3:3.

БОРАЦ – БОСНА УНИОН 4:2 (2:0)

стријелци: 1:0 Бамбураћ (16.), 2:0 Бамбураћ (28.), 2:1 Сијерчић (53.), 3:1 Ескић (56.), 4:1 Бамбураћ (64.), 4:2 Сијерчић (90.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Мулић, Мујкић (Босна Унион).

БОРАЦ: Бајић, Дубрацац, Л. Граховац, Јагодић (од 77. минута М. Граховац), Бургић (од 77. минута Кезија), Бамбураћ, Вукобратовић (од 59. минута Курузовић), Жарић (од 88. минута Мартић), Ненад, Бановић, Ескић (од 67. минута Ожеговић). Тренер: Зоран Драгишић.

БОСНА УНИОН: Смајловић, Мујкић (од 75. минута Авдагић), Спахија, Османковић, Огрешевић (од 44. минута Мујезин (од 59. минута Кишић)), Џиндо (од 65. минута Кравић), Мулић, Горушановић (од 68. минута Гараплија), Омерагић, Кузек, Сијерчић. Тренер: Алдин Каметовић.