Јуниори поражени од Сарајева, у сриједу против Зрињског у првој утакмици полуфинала Купа БиХ

Јуниори Борца поражени су данас од екипе Сарајева, лидера Премијер лиге БиХ, резултатом 0:2 у утакмици 18. кола. Драгишићев тим и даље је десети са 16 бодова, док Сарајево на врху има 46, односно пет више од градског ривала Жељезничара који је данас ремизирао у етно-селу Станишићи са Звијездом 09 (1:1), и утакмицу мање (заостали меч 17. кола против Младости).

Гостујући састав имао је далеко већи посјед лопте у првом полувремену, а до предности је бордо тим стигао у 30. минуту, када је из једанаестерца прецизан био Ергин Мехуљић. Борац је у првом дијелу веома добро запријетио преко Немање Бамбураћа, који је шутирао након уигране акције са Душаном Вукобратовићем по изведеном слободном ударцу, али је чувар мреже сарајевског тима Омар Мусемић лопту избацио преко пречке у корнер.

Иначе, недуго након водећег гола Сарајева, у казненом простору гостију након акције по десној страни срушен је крилни нападач нашег тима Андреј Боснић, али се пиштаљка главног судије Драгана Жарића овог пута није огласила.

У других 45 минута Борац је створио четири полуприлике пред гостујућим голом и то преко већ споменутих Бамбураћа и Боснића, те након корнера преко Давида Јаворца и Луке Граховца. У 73. минуту гости су удвостручили предност и, испоставило се касније, поставили коначан резултат, а стријелац је био Сенад Селимовић.

У наредном колу, које је заказано за 14. и 15. април, Борац ће гостовати екипи Вележа. Ипак, прије тог меча, 11. априла, црвено-плаве очекује прва утакмица полуфинала Купа БиХ у Мостару против Зрињског. Меч се игра на помоћном терену стадиона Под Бијелим бријегом, а почетак је заказан за 15 часова.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 0:2 (0:1)

стријелци: 0:1 Мехуљић (пенал, 30.), 0:2 Селимовић (73.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Вуковић (Борац), Ресић, Имамовић (Сарајево).

БОРАЦ: Бајић, Вуковић, Јаворац, Вукобратовић, Мирчић, Бамбураћ (од 76. минута Кезија), Боснић (од 55. минута Ескић), Милутиновић (од 46. минута Жарић), Бановић (од 74. минута Јагодић), Мартић (од 62. минута Дубравац), Граховац. Тренер: Зоран Драгишић.

САРАЈЕВО: Мусемић, Тутунџић, Бешић (од 85. минута Брадарић), Курдић, Алић (од 64. минута Сабљица), Рагиповић (од 78. минута Ћосић), Селимовић, Кларић (од 82. минута Јунузовић), Ресић, Мехуљић (од 75. минута Исламовић), Имамовић. Тренер: Џенан Ушчуплић.