Јуниори на корак од полуфинала Купа БиХ: У Сарајеву савладана Босна Унион

Јуниори Борца забиљежили су одличан резулат против екипе Босне Унион у првој утакмици четвртфинала Купа БиХ. Изабраници Зорана Драгишића савладали су данас на помоћном терену стадиона Кошево домаћи тим резултатом 2:3, те стигли на корак од пласмана у полуфинале куп-такмичења.

Након нешто више од сат времена игре, црвено-плави су имали предност од три гола; већ након 9 минута на семафору је био исписан резултат 0:2, а погађали су Срђан Ескић и Јован Дубравац. Трећи гол за Борац био је дјело капитена Немање Бургића, заостатак за нашим тимом смањио је Дамир Кузек, а коначан резултат поставио Салем Огрешевић у четвртом минуту судијске надокнаде.

Реванш утакмица игра се 29. новембра на помоћном терену Градског стадиона са почетком у 13 часова.

У преосталим четвртфиналним утакмицама Зрињски је као гост савладао Челик резултатом 0:4, а ремизирали су Радник и Широки Бријег (0:0) и бановићка Будућност и Крупа (3:3).

БОСНА УНИОН – БОРАЦ 2:3 (0:2)

стријелци: 0:1 Ескић (8.), 0:2 Дубравац (9.), 0:3 Бургић (62.), 1:3 Кузек (74.), 2:3 Огрешевић (90+4.), стадион: помоћни терен стадиона Кошево, гледалаца: 60, судија: Дарко Обрадовић (Столац), жути картони: – .

БОСНА УНИОН: Пашић, Спахија, Османковић, Огрешевић, Џиндо (од 72. минута Кравић), Мулић (од 62. минута Мујезин), Горушановић (од 62. минута Гараплија), Омерагић, Кузек (од 84. минута Мусић), Садовић (од 81. минута Колак), Сијерчић. Тренер: Алдин Каметовић.

БОРАЦ: Бајић, Дубравац, Јаворац, Јагодић, Бургић (од 81. минута Вуковић), Бамбураћ (од 46. минута Вукобратовић), Жарић, Ненад, Бановић, Мартић (од 55. минута Ожеговић), Ескић (од 84. минута М. Граховац). Тренер: Зоран Драгишић.