Јуниори Борца преко браниоца трофеја до полуфинала Купа БиХ!

Јуниорска селекција Фудбалског клуба Борац елиминисала је из даљег такмичења у Купу БиХ браниоца трофеја Широки Бријег! Након што су у првој утакмици, играној у СЦ Муса-Карачић, домаћина савладали резултатом 0:1, изабраници Зорана Драгишића су данас, на помоћном терену Градског стадиона, у реванш утакмици истим резултатом савладали пулене Анте Кокића, па ће трофеј јуниорског Купа БиХ у мају добити новог власника.

Једини гол на утакмици виђен је у 76. минуту, када је мрежу иза леђа Матеја Перковића погодио Никола Турањанин, што је његов други прољећни (погодио и за побједу у првенству против Зрињског), а укупно 12. гол у сезони.

Преостале три реванш утакмице биће одигране сутра, а парови су: Звијезда 09 – Слобода (у Тузли 0:0), Томислав – Сарајево (у Сарајеву 7:0) и Крупа – Зрињски (у Мостару 3:2).

Сљедећу утакмицу јуниори Борца играју сљедећег викенда, када ће у Тузли, у оквиру 16. премијерлигашког кола, снаге одмјерити са Слободом.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:0 (0:0)

стријелци: 1:0 Турањанин (76.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Амиџић (Борац).

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић, Кујунџић, Арсић, Милојевић, Амиџић (од 73. минута Стојичић), Вуковић (од 52. минута Бобић), Вујмиловић (од 52. минута Турањанин), Курузовић, Вукобратовић, Божичковић (од 85. минута Јовић). Тренер: Зоран Драгишић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Перковић, Виштица, Гугић, Билобрк, Чолак (од 61. минута Лукић), Анић (од 52. минута Мандић), Сесар, Билаћ, Марић (од 83. минута Зовко), Марушић, Медић. Тренер: Анто Кокић.