Рукомет

Извиђачу бодови у ”Борику”

Рукометаши Борца поражени су синоћ у дворани Борик од Извиђача из Љубушког резултатом 19:22 у утакмици 20. кола Премијер лиге БиХ. Изабраницима Бојана Унчанина то је четврти пораз у прољећном дијелу сезоне с обзиром да су раније уписали неуспјехе у гостујућим дуелима са екипама Маглаја и Вогошће, те домаћем окршају са мостарским Зрињским, те шест кола прије краја такмичења заузимају четврто мјесто са 34 бода.

Меч је веома добро почео када је у питању наш тим: у раној фази дошло се до предности од три гола (5:2, 6:3). Међутим гости су серијом 4:0 успјели да преокрену резултат, док се на одмор између два полувремена отишло при неријешеном резултату (10:10).

Може се рећи да су кључну побједу за уписивање побједе на овом мечу гости су стекли у првих 10 минута наставка. За то вријеме су, наиме, постигли пет голова, док им се мрежа ниједном није затресла, па је у 41. минуту на семафору био исписан резултат 10:15. Успио је Борац да смањи заостатак на само један гол (16:17), те био у шанси да голом Владана Ђурђевића из контранапада стигне до “икса”, али је чувар мреже гостујуће екипе зауставио његов покушај. Морално је тај детаљ подигао Љубушаке, који су поново, врло брзо, одмакли на разлику од три гола и привели крају меч у Борику.

Најефикаснији појединац у црвено-плавом табору био је Горан Даничић са 4 гола, док је Бојан Љубишић зауставио 13 шутева гостујућег тима, у којем се истакао будући рукометаш Загреба Давид Мандић са 6 голова.

Рукометна Премијер лига БиХ наставља се у сриједу утакмицама 21. кола, у којем ће Борац гостовати петопласираној Босни Центротранс.

(борац-спорт, фото: В. Стојаковић)