Борац сигуран против БСК-а у првој провјери (Фото)

У првој пријатељској утакмици у склопу припрема за прољећну полусезону у Првој лиги Републике Српске, фудбалери Борца су на помоћном терену иза сјеверне трибине Градског стадиона савладали тим БСК-а, члана Друге лиге РС Запад, резултатом 3:0. Два гола за црвено-плави тим била су дјело повратника у Платонову улицу Бојана Пузигаће и Петра Кунића, док је мјесто у листи стријелаца нашао и Гедеон Гузина.

Лидер Прве лиге Републике Српске до вођства је стигао из прве озбиљније шансе на утакмици: У 18. минуту је изведен корнер, а најприсебнији пред голом Деана Вуковића био је Пузигаћа, који главом захвата лопту и тресе мрежу "романтичара". Само осам минута касније Владан Даниловић је након соло-продора погодио стативу, да би у 36. и 39. минуту Предраг Зекановић пропустио да реализује двије стопостотне прилике: први пут је лопту, након што је лобовао голмана БСК-а, пребацио преко пречке, а из друге ситуације је Вуковић, захваљујући одличној интервенцији, изашао као побједник.

Пет минута прије краја првог полувремена црвено-плави су удвостручили предност: млади нападач нашег тима Радован Перишић идеално је на лијевој страни упослио Гедеона Гузину, који рутински шаље лопту иза Вуковићевих леђа. Први период игре закључен је новом шансом која се указала Предрагу Зекановићу, али је овог пута нападач у црвено-плавом дресу искоса са лијеве стране шутирао тик поред супротне стативе БСК-овог гола.

У 47. минуту постављен је коначан резултат: Александар Кондић је центрирао са десне стране, а лопту главом у мрежу послао Петар Кунић, који је, нешто касније, по други пут затресао мрежу БСК-а, али, по мишљењу помоћног арбитра, из недозвољене позиције.

До краја сусрета забиљежили смо још шут главом Немање Вејновића из 83. минута, када је, након центаршута новајлије Милођа Ђорђевића, шутирао преко гола.

Другу контролну утакмицу црвено-плави ће одиграти сљедеће суботе на истом мјесту, а ривал ће им тада бити Слобода из Новог Града.

БОРАЦ – БСК 3:0

стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 200, судија: Драган Жарић (Котор Варош).

БОРАЦ: Авдукић, Дујаковић, Распудић, Ојданић, Пузигаћа, Кисо, В. Даниловић, Зекановић, Гузина, Кукић, Перишић. Још су играли: Тркуља, Кондић, И. Даниловић, Вејиновић, Ерић, Радуловић, Јагодић, Ђорђевић, Радоја, Делић, Кунић, Буразор. Тренер: Вуле Тривуновић.

БСК: Вуковић, Јекић, Милић, Рунић, Бурсаћ, Савић, Максимовић, Дамјановић, Дујаковић, Бамбураћ, Милојевић. Још су играли: Ратковић, Радаковић, Бањац, Татић, Јовић, Прерадовић, Субић, Кнежић. Тренер: Марко Максимовић.