Горан Галешић пресудио Витезу

Фудбалери Борца савладали су синоћ екипу Витеза резултатом 2:1 у генералној проби пред почетак Премијер лиге БиХ, која стартује 22. и 23. јула. Играч утакмице био је Горан Галешић, који је мрежу Витежана затресао два пута из слободног ударца, и то у смирај првог полувремена, те на истеку 10. минута наставка.

Пулени Ивице Бонића стигли су до резултстске предности у шестом минуту, када је Асмира Авдукића савладао Јосип Бојо. У 27. минуту одличну шансу за изједначење није искористио Младен Веселиновић, чији је шут зауставио голман Витеза Иван Тирић.

Ипак, да Борац на одмор не оде при негативном резултату, побринуо се Галешић, који је у 45. минуту мајсторски извео слободан ударац са 23 метра и приморао Тирића на капитулацију.

У 55. минуту већ је било 2:1, а Галешић је поново одушевио присутне навијаче Борца, постигавши нови прелијеп гол, овог пута са 20 метара.

У финишу утакмице двије изгледне прилике за гол није искористио Петар Кунић. Прво се у 83. минуту није најбоље снашао пред голом, да би у 90. минуту одузео лопту чувару мреже Витеза, имао празан гол пред собом, али га је изблокирао штопер гостујућег састава.

Утакмицу смо почели веома нервозно, што је Витез искористио и у шестом минуту стигао до вођства. Ипак, како је вријеме одмицало, били смо све бољи и заслужено побиједили. Свакако да је далеко љепше побједом, до које смо стигли индивидуалним квалитетом, ући у прву званичну утакмицу – рекао је шеф стручног штаба Борца Жељко Врањеш након синоћње утакмице.

До почетка Премијер лиге и окршаја са Челиком (23. јул у 19:30 часова) Борац ће одиграти још једну утакмицу и то у четвртак (20. јул) у 18:30 против Козаре на Градском стадиону у Бањалуци.

БОРАЦ – ВИТЕЗ 2:1 (1:1)

стријелци: 0:1 Бојо (6.), 1:1 Галешић (45.), 2:1 Галешић (55.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Милан Доцић (Бањалука), помоћници: Бранимир Ђермановић (Челинац) и Дарко Ђекановић (Котор Варош).

БОРАЦ: Авдукић, Дујаковић, Распудић, Јаничић, Пузигаћа, Губерац, В, Даниловић, Галешић, Мирковић, Веселиновић, Карић. Још су играли: Тркуља, Ђорђевић, И. Даниловић, Ојданић, Буразор, Радуловић, Делић, Кунић, Предраговић, Кукић. Тренер: Жељко Врањеш.

ВИТЕЗ: Тирић, Ливаја, Брекало, Типурић, Станић, Врањић, Ђерић, Мамић, Бибић, Бојо, Карић. Још су играли: Бадров, Милетић, Ђогић, Фрањић, Вукоја. Тренер: Ивица Бонић.