Фудбалери поново разочарали: Висок пораз ”црвено-плавих” на Кошеву

Фудбалери Борца забиљежили су данас осми премијерлигашки пораз изгубивши на стадиону Асим Ферхатовић – Хасе од екипе Сарајева резултатом 3:0, те коло прије краја јесење полусезоне и пред домаћи меч са Широким Бријегом заузимају осмо мјесто на табели са 21 бодом, уз само 10 постигнутих голова.

Црвено-плава одбрана на терену стадиона на Кошеву поклекла је већ након 80 секунди игре; лет једне дубинске лопте коју је упутио Алмир Бекић није на одговарајући начин испратио Предраг Зекановић, исту је прихватио Анел Хебибовић и рутински матирао голмана Борца Немању Тркуљу.

Играо се 29. минут када су домаћи удвостручили предност: изведен је корнер са лијеве стране, Саид Хусејиновић је лопту пребацио на супротну страну гдје се најбоље снашао усамљени Јоаким Адукор и постигао свој дебитантски гол у борду дресу.

Трећи и посљедњи гол на утакмици Сарајлије су постигле у другом минуту судијске надокнаде, када су поново у главним улогама били Бекић и Хебибовић – први поново у улози асистента, а други реализатора послије волеј ударца након којег је Тркуља био немоћан.

Иначе, разочаравајући, а уједно и срамотан податак представља чињеница да је Борац први и једини шут у оквир гола Бојана Павловића упутио у судијској надокнади другог полувремена, непосредно пред трећи гол сарајевског клуба, и то из слободног ударца који је извео Александар Радуловић.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 3:0 (2:0)

стријелци: 1:0 Хебибовић (2.), 2:0 Адукор (29.), 3:0 Хебибовић (90+2.), стадион: Асим Ферхатовић-Хасе, гледалаца: 1000, судија: Емир Спахалић (Мостар), жути картони: Кондић, Радуловић, Јаничић, Даниловић (Борац).

САРАЈЕВО: Павловић, Хоџић, Новаковић, Рахмановић (од 85. минута Херић), Велкоски, Хебибовић, Радовац (од 78. минута Иветић), Мујакић, Бекић, Адукор, Хусејиновић (од 53. минута Кузмановић). Тренер: Хусреф Мусемић.

БОРАЦ: Тркуља, Галешић (од 60. минута Чудић), Ојданић, Радуловић, Карић (од 76. минута Кунић), Даниловић, Јаничић, Кондић, Веселиновић, Губерац (од 46. минута Пузигаћа), Зекановић. Тренер: Игор Јанковић.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)