Фудбалери Борца освојили треће мјесто на Арена купу

Фудбалери Борца освојили су треће мјесто на 4. Арена купу у Медулину савладавши данас екипу винковачке Цибалије резултатом 3:0. Двоструки стријелац за наш тим био је нападач Петар Кунић, док је једном мрежу деветопласираног тима 1. ХНЛ затресао штопер и нови капитен црвено-плавих Немања Јаничић.

Играо се 20. минут када су изабраници Игора Јанковића стекли резултатску предност: Кунић је срећно дошао до лопте између два одбрамбена играча Цибалије након једног дубинског паса, те лобовао истрчалог чувара мреже хрватске екипе Бркића. Други гол на мечу Кунић је постигао у 62. минуту, када је након центаршута Предрага Зекановића са лијеве стране лопта стигла до Армина Маховића чији шут брани голман Цибалије, али се на правом мјесту нашао Кунић који овог ударцем главом погађа мрежу противничког кола. Коначан резултат постављен је у 79. минуту, када је такође главом, али након корнера, свој први гол на припремама постигао Јаничић.

Arena cup: CIBALIA vs BORAC 0:1

FK Borac Banja Luka je u utakmici za treće mjesto Arena cupa poveo 1:0 protiv HNK Cibalia Vinkovci.

Posted by Hrvatska nogometna televizija – HNTV on Mittwoch, 31. Januar 2018

Arena cup: CIBALIA vs BORAC 0:2

FK Borac Banja Luka vodi 2:0 protiv HNK Cibalia Vinkovci u utakmici za treće mjesto Arena cupa.

Arena cup: CIBALIA vs BORAC 0:3

U utakmici za treće mjesto na Arena cupu FK Borac Banja Luka vodi 3:0 protiv HNK Cibalia Vinkovci.

Црвено-плава експедиција се сутра враћа у Бањалуку, гдје ће тренирати до почетка прољећне полусезоне, односно 17. фебруара, када Борац гостује екипи Радника. Иначе, генералну пробу пред наставак шампионата Борац ће имати седам дана раније, када ће одмјерити снаге са екипом Metalleghe BSI.

БОРАЦ – ЦИБАЛИЈА 3:0

стријелци: 1:0 Кунић (20.), 2:0 Кунић (62.), 3:0 Јаничић (79.), стадион: у Медулину, гледалаца: 100, судија: Марин Видулин (Канфанар).

БОРАЦ: Саватовић, Кондић, Јаничић, Пузигаћа, Зекановић, Буразор, Радуловић, Карић, Веселиновић, Маховић, Кунић. Још су играли: Бајић, Глишић, И. Даниловић, Жеравица, Мајкић, Чудић, В. Даниловић, Зарић, Арсић, Илић, Бунић. Тренер: Игор Јанковић.

ЦИБАЛИЈА: Бркић, Крстуловић-Опара, Солдо, Оршолић, Караула, Мрдеша, Мамић, Филиповић, Марић, Краљевић, Млакић. Још су играли: Шубарић, Рубић, Карамарко, Мужењак, Дабро, Томашевић, Икић, Кордић, Крижановић, Витаић, Далипи, Перичић, Галић. Тренер: Младен Бартоловић.

(борац-спорт, фото: arenasports.eu)