Друго полувријеме за 10: Борчеви јуниори од 0:1 до 6:1 против Вележа!

Перфектно друго полувријеме Борчевих јуниора у мечу са Вележом! Изабраници Зорана Драгишића били су у резултатском заостатку (0:1) након првих 45 минута окршаја са мостарским “рођеним”, али су од старта другог дијела све карте бацили у напад и то им се, максимално, исплатило: гостујући голман Недим Фишић матиран је 6 пута, те је наш тим уписао своју најубједљивију побједу у досадашњем току сезоне.

Играо се 38. минут када је Вележ поентирао из контранапада, а прецизан је био Анес Аговић, а како смо већ рекли, при резултату 0:1 се отишло на одмор. Већ у паузи између два полувремена шеф стручног штаба Зоран Драгишић извршио је три измјене и умјесто Јовића, Вујмиловића и Стојичића на терен послао Ескића, Божичковића и Бобића.

Кренули су црвено-плави знатно офанзивније и агресивније у наставку, знатно је подигнут ниво игре, а прве плодове такве партије наш тим је убрао већ послије 10 минута другог дијела, када је свој премијерни гол у сезони постигао десни бек Ђорђе Милутиновић.

Само 11 минута касније стигли су Драгишићеви играчи до потпуног резултатског преокрета, а “кривац” је био Никола Турањанин, којем је данашњи укупно 13. овосезонски гол у јуниорској Премијер лиги.

Био је Вележ у тим моментима у нок-дауну, а Борац није пропустио указану шансу да нокаутира ривала. У 77. минуту на 3:1 је повисио Дориан Курузовић, само два минута касније поентирао је Срђан Ескић, у 84. минуту поново је чувара мреже Вележа матирао Курузовић постигавши свој седми гол у премијерлигашком такмичењу, a као шлаг на торту дошао је нови Ескићев гол, његов укупно четврти.

Послије непотпуне 17. рунде, Борац заузима седмо мјесто на табели уз 23 освојена бода, а у наредном колу гостоваће посљедњепласираном Челику.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 6:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Аговић (38.), 1:1 Милутиновић (55.), 2:1 Турањанин (66.), 3:1 Курузовић (77.), 4:1 Ескић (79.), 5:1 Курузовић (84.), 6:1 Ескић (86.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Огњен Ваљић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Дамјановић, Милутиновић, Милојевић, Јовић (од 46. минута Ескић), Амиџић, Кујунџић (од 84. минута Рогић), Вујмиловић (од 46. минута Божичковић), Курузовић (од 86. минута Мартић), Турањанин, Стојичић (од 46. минута Бобић), Вукобратовић. Тренер: Зоран Драгишић.

ВЕЛЕЖ: Фишић, Алагић, Башић (од 69. минута Кајтаз), Пуце, Манџука (од 80. минута Пирија), Звиздић (од 80. минута Марић), Пеља (од 73. минута Диздаревић), Балавац (од 73. минута Џелиловић), Аговић, Демић, Заимовић. Тренер: Авдо Калајџић.