Друга побједа у Турској: Борац савладао члана руског елитног ранга

Фудбалери Борца стигли су до друге побједе на припремама у турској Анталији савладавши данас руског премијерлигаша Ахмат из Грозног резултатом 2:1. Трећи контролни меч у турском љетовалишту црвено-плави ће одиграти у понедјељак, када ће снаге одмјерити са учесником бугарског елитног ранга Витошом.

Меч је почео несигурношћу голмана Борца Марка Саватовића у 3. минуту, када је лоше интервенисао након једног приземног центаршута Ахмата са десне стране, али, ипак, опасности по његов гол није било. Искупио се чувар мреже нашег тима само два минута касније, зауставивши јако добар шут Балаја послије центаршута са лијеве стране и избацивши лопту у корнер.

На истеку 8. минута Борац је први пут шутирао на мечу, са дистанце је покушао Игор Аничић, али је голман Виталиј Гудиев био добро постављен и веома добром одбраном успио да лопту избаци ван терена.

Најљепши тренутак на данашњем мечу виђен је у 12. минуту, када је Алмедин Зиљкић довео Борац до резултатске предности: Никола Мојовић је без прекршаја одузео лопту Кадирову, иста је стигла до Зорана Милутиновића који на лијевој страни упошљава Зиљкића, а овај сјајним ударцем искоса са лијеве стране, са ивице казненог простора, погађа супротни угао гола руске екипе.

12 минута касније резултат је изједначен: Мбенг је преварио Владана Даниловића, ушао у шеснаестерац гдје га је фаулирао Немања Јаничић, судија је показао на бијелу тачку, а пенал је у гол претворио Балај.

Два минута по постизању изједначујућег гола, Ахмат се нашао у новој прилици: Кадиров се ослободио два чувара на лијевој страни, послао лопту у средину до Балаја, али овог пута нападач Ахмата лоше захвата лопту. У 29. минуту Хубулов је фаулирао Даниловића на 20-ак метара од гола руског премијерлигаша, слободан ударац извео је Кајкут, али је шутирао преко гола.

Висок пресинг изабраника Дарка Војводића на половини Ахмата уродио је плодом у 35. минуту, када је ривал изгубио лопту у близини свог шеснаестерца, али је Александар Радуловић потом са ивице истог слабо шутирао. Шест минута прије одласка на одмор између два полувремена, Бериша је дјеловао по лијевој страни а потом упослио Кадирова који, као и Балај у 26. минуту, лоше шутира. Први дио закључен је одличном асистенцијом Зиљкића за Аничића који излази испред Гудиева, али голман Ахмата успијева да заустави шут фудбалера клуба из Платонове улице и скрене лопту у корнер.

У наставку се ништа значајније није дешавало све до истека 60. минута, када је Кадиров центрирао са десне стране, пронашао на супротној стативи Митришева, који из тешке позиције не успијева да захвати лопту и угрози Тополовића, који је након 15-минутног одмора замијенио Саватовића. У 63. минуту Зиљкић је одлично примио лопту и потом шутирао, али се лопта након његов шута умјесто у мрежу откотрљала неколико центиметара поред стативе.

Услиједио је период мирнијих дешавања на терену све до 76. минута, када је дошло до мањег физичког обрачуна између чланова обје екипе. Наиме, несмотрено је Кајкут стартовао на Садулаева, Швец је кренуо да се обрачуна са нападачем Борца, на терену су се убрзо нашли сви играчи и чланови стручног штаба и једног и другог тима, али се, срећом, ситуација брзо смирила, а арбитар је Кајкута и Швеца прије времена послао ван терена.

У 83. минуту Ахмат је извео корнер са лијеве стране, створила се гужва пред црвено-плавим голом, а Немања Јаничић је успио да изблокира један шут ривала и спријечи резултатски преокрет.

Коначан резултат постављен је у 90. минуту: Аничић је прошао по десној страни, упослио у средини шеснаестерца Даниловића који се ослободио два фудбалера Ахмата и неодбрањивим ударцем донио другу побједу свом тиму на припремама у Турској.

Подсјетимо још једном, Борац ће трећу контролну утакмицу у Анталији одиграти 4. фебруара, када ће укрстити копља са бугарском Витошом.