Дориан Курузовић головима у финишу утакмице одвео јуниоре до тријумфа над Младости

Јуниори Борца све до посљедњих десетак минута били су у резултатском заостатку за екипом Младости из Добоја код Какња у утакмици 20. кола Премијер лиге, али је ствари у своје руке у финишу меча преузео нападач црвено-плавих и најбољи стријелац нашег тима у такмичењу Дориан Курузовић, постигавши два гола за нова три бода нашег тима, чиме је “прескочен” данашњи ривал када је у питању табела, али и ухваћен резултатски прикључак за тимовима у “златној средини”.

Играо се 20. минут када су гостујући фудбалери стекли резултатску предност, а стријелац је био Фарук Јусић. У 79. минуту споменути Дориан Курузовић је изједначио резултат, док је само два минута касније промашио једанаестерац којем је претходио прекршај Алмина Мушије.

Ипак, за неискоришћен пенал Курузовић се искупио у 86. минуту, постигавши данас други, а свој укупно седми гол од старта такмичења.

Иначе, екипа Младости је само 120 секунди након Борчевог водећег гола остала са 10 играча на терену након што је главни судија Милош Гиговић због вријеђања и псовања са клупе након изласка из игре директни црвени картон показао Харису Џаферовићу, умјесто којег је у 85. минуту у игру ушао Емин Ашчачић.

Шест кола прије краја сезоне јуниори Борца заузимају десето мјесто са 22 бода, што је само шест бодова мање од седмопласираног Радника, који је данас поражен пред домаћом публиком од Крупе (0:3) и са којим ће Борац одмјерити снаге у наредном колу, поново у Бањалуци.

БОРАЦ – МЛАДОСТ 2:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Јусић (20.), 1:1 Курузовић (79.), 2:1 Курузовић (86.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Дедић, Мушија (Младост), црвени картон: Харис Џаферовић (Младост, 88. минут).

БОРАЦ: Зељковић, Граховац, Јаворац, Арсић, Јагодић (од 46. минута Бановић), Бургић (од 70. минута Мартић), Турањанин (од 58. минута Мирчић), Курузовић, Бамбураћ (од 46. минута Боснић), Ненад (од 46. минута Милутиновић), Вукобратовић. Тренер: Зоран Драгишић.

МЛАДОСТ: Дедић, Бегић, Мехић, Мушија, Мркалић, Чолак (од 69. минута Дураковић), Јусић (од 84. минута Алајбеговић), Имамовић (од 70. минута Козица), Порча (од 46. минута Кршић), Џаферовић (од 85. минута Ашчалић), Трако. Тренер: Адмир Гога.