Давид Вуковић двоструки стријелац у побједи над Витезом

Пионири Борца забиљежили су дванаесту побједу у Премијер лиги БиХ савладавши у утакмици 16. кола екипу Витеза резултатом 2:1. Изабраници Предрага Мајкића до предности су стигли у 3. минуту голом Давида Вуковића, у 49. минуту је изједначио Павле Стојковић, али да сва три бода ипак остану у граду на Врбасу побринуо се споменути Вуковић својим другим голом на утакмици у 64. минуту.

Пионири клуба из Платонове улице у досадашњем току сезоне одиграли су 15 утакмица, а у четвртак ће у заосталој утакмици 15. кола гостовати екипи Жељезничара, за којом заостају само два бода (Жељезничар 39, Борац 37). Послије тог меча, Мајкићев тим ће до краја полусезоне још снаге одмјерити са Сарајевом и Широким Бријегом.

БОРАЦ – ВИТЕЗ 2:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Вуковић (3.), 1:1 Стојковић (49.), 2:1 Вуковић (64.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 20, судија: Немања Малић (Бањалука), жути картони: Вујевић (Витез).

БОРАЦ: Дамјанић, Гојић, Мариновић, Пушкар, Дрча, Буквић (од 55. минута Јовашевић), Шунић (од 69. минута Ћебић), Малбашић, Јотић (од 55. минута Драгољић), Јањетовић (од 48. минута Јокић), Вуковић (од 69. минута Врањеш). Тренер: Предраг Мајкић.

ВИТЕЗ: Володер, Рајић Мишковић (од 47. минута Дрмић), Гарић, Стипановић, Хидић, Рамљак, Бадров, Бонић, Петровић, Вујевић, Стојковић. Тренер: Весељко Петровић.