”Црвено-плави” савладали Горажде у посљедњој домаћој утакмици у 2017. години

Рукометаши Борца опростили су се од домаће публике за 2017. годину побједом над екипом Горажда резултатом 32:29. Посљедњу утакмицу у јесењој полусезони црвено-плави ће одиграти у сриједу, када гостују екипи Дервенте.

Изабраници Бојана Унчанина на одмор између два полувремена отишли су при предности од 4 гола (15:11), у уводним минутима наставка Горажде је имало шансу да резултатски запријети али је голман Слађан Суботић код резултата 16:13 за црвено-плаве одбранио седмерац, након чега је Борац појачао темпо, из минута у минут дизао предност и рутински забиљежио нови првенствени тријумф.

Најефикаснији појединац у нашем табору био је Армин Марић са 6 голова, чему је додао и 6 асистенција, док су по 4 гола постигли Милош Њежић, Марко Ћеранић и Дејан Унчанин. Голман Арман Беширевић је одбранио 14 шутева гостујућих рукометаша, од којих је најбољи, са 6 голова, био Ајдин Буква, док су по 5 постигли Игор Кривокапић и некадашњи члан Борца Дамир Делић.

Иначе, поред такмичарског, меч са Гораждем имао је и хуманитарни карактер. Наиме, Рукометни клуб Борац је за овај сусрет организао акцију под називом РК БОРАЦ ЗА ДЈЕЦУ, чији је циљ био  прикупљање слаткиша и играчака за социјално угрожену дјецу, дјеци из вишечланих породица, дјецу са тешкоћама у развоју и штићенике домова за незбринуту дјецу, како би им уљепшали предстојеће новогодишње и божићне празнике. Захваљујући пријатељима и спонзорима клуба, те гледаоцима који су могли бесплатно да уђу на утакмицу уз доношење играчке по избору, прикупљено је око 200 пакетића, од чега је 50 уручено гостима из Горажда.

Споменуту хуманитарну акцију Борац је органивао у сарадњи са Центром за социјални рад Бањалука, Центром за социјални рад Горажде и удружењима “Дјеца свјетлости”, “Down sy и ми” и “4+”.

БОРАЦ – ГОРАЖДЕ 32:29 (15:11)

дворана: Борик, гледалаца: 800, судије: Ирхад Мешић и Огњен Шаторџија, седмерци: Борац 2 (1), Горажде 6 (4), искључења: Борац 16 минута, Горажде 4 минута.

БОРАЦ: Беширевић (14 одбрана, 1 седмерац), Суботић (2 одбране, 1 седмерац), Ђурђевић 3, Херцеговац 1, Даничић 3, Мијатовић 1, Бубић 1, Њежић 4, Н. Кнежевић, Јовановић 2, В. Кнежевић, Марић 6, Ћелић, Шешић 3, Ћеранић 4, Унчанин 4. Тренер: Бојан Унчанин.

ГОРАЖДЕ: Хамзић (7 одбрана, 1 седмерац), Буква 6, Пушило 1, Кракоња 1, Меркез 2, Лаковић 3, Делић 5, Џемиџић, Пилав 2, Каркеља 4, Кривокапић 5, Јамак. Тренер: Нермин Ђана.