”Црвено-плави” лако савладали Мркоњићане и увећали предност над Слогом

Фудбалери Борца савладали су данас на Градском стадиону у Бањалуци, у утакмици 18. кола Прве лиге Републике Српске, екипу Слободе из Мркоњић Града резултатом 4:0. Сходно подјели бодова Козаре и Слоге у утакмици играној у Градишци (1:1), изабраници Дарка Војводића су предност над другопласираним тимом из Горњег Црњелова пред међусобни окршај наредног викенда у Великој Обарској увећали на пет бодова.

Играо се 34. минут када је Борац дошао до резултатске предности, а стријелац је био Алмедин Зиљкић. При резултату 1:0 се отишло на одмор између два полувремена, а у уводним минутима наставка вођство је удвостручио Милош Жеравица. У 69. минуту на 3:0 је повисио Саша Кајкут, док је коначан резултат у посљедњем минуту поставио капитен Стојан Врањеш.

БОРАЦ – СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД) 4:0

стријелци: 1:0 Зиљкић (34.), 2:0 Жеравица (47.), 3:0 Кајкут (69.), 4:0 Врањеш (90.), стадион: Градски, гледалаца: 350, судија: Синиша Лазић (Приједор), жути картони: Ст. Дујаковић (Борац), Лазендић (Слобода).

БОРАЦ: Тркуља, Кајкут (од 70. минута Шикањић), Даниловић, Милутиновић (од 70. минута Зарић), Ст. Дујаковић, Жеравица, Врањеш, Мојовић (од 46. минута Јакуповић), Јаничић, Зиљкић, Леканић. Тренер: Дарко Војводић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Вуковић, Дучић (од 56. минута Пено), Адн. Љутић, Лазендић, Башовић, Савановић (од 77. минута Јовић), Шамара, Митрић, Видовић, Вучковић, Адм. Љутић. Тренер: Жељко Врањеш.