Четири гола Кунића у високој побједи Борца над Наприједом

Фудбалери Борца савладали су вечерас екипу Наприједа резултатом 8:0 у пријатељској утакмици одиграној на главном терену Градског стадиона. Шеф стручног штаба Борца Жељко Врањеш прилику у овој утакмици, играној по принципу 2×35 минута, пружио је резервистима, а најистакнутији појединац у окршају са другопласираним тимом Регионалне лиге Запад био је Петар Кунић, који је четири пута затресао мрежу тима са Обилићева.

У 10. минуту црвено-плави су стекли резултатску предност: у казненом простору Наприједа оборен је Милош Чудић, главни судија Немања Алексић показао је на бијелу тачку, а сигуран извођач једанаестерца био је Петар Кунић. Само четири минута касније било је 2:0 – Кунић се нашао сам испред голмана Наприједа Дарка Бајића, обишао га и рутински затресао мрежу иза његових леђа.

У 18. минуту Кунић је поново у шанси: нападачу црвено-плавих асистирао је Омар Пашагић, али лопта након Кунићевог шута завршава поред десне стативе Наприједовог гола. У 23. минуту Иван Делић и Кунић одигравају дупли пас, након којег другонаведени шутира, али овог пута поред лијеве стативе. Посљедњу шансу у првом дијелу забиљежили смо у 31. минуту, када је Чудић шутирао са дистанце, али чувар мреже Наприједа Дарко Бајић сјајном интервенцијом избацио лопту у корнер.

У 41. минуту Борац је постигао трећи гол: након приземног центаршута Чудића са десне стране, силовито је са врха шеснаестерца шутирао Рио Сузуки пославши лопту под пречку гола на којем је у наставку стајао Бојан Берић. У 49. минуту мрежа Наприједа се затресла и четврти пут: Пашагић је прошао по лијевој страни и одиграо приземну лопту на петерац за Кунића, који не гријеши из ове ситуације.

Само минут касније Чудић из изгледне ситуације након асистенције Сузукија шутира поред десне стативе, да би у 53. минуту Александар Кондић постигао пети гол за Борац: десни бек нашег тима центрирао је у шеснаестерац, али је лопта добила чудну путању, преварила Берића  и завршила у голу.

Играо се 63. минут када је Борац постигао шести гол: послије комбинације Кунића и Сузукија, лопта је стигла до Милоша Ђорђевића који погађа искоса са десне стране, одмах у наредном нападу виђен је и седми гол када је Чудић украо лопту одбрани Наприједа и упослио Кунића који шаље лопту уз десну стативу, да би само минут касније био досуђен и други пенал за Борац, када је у шеснаестерцу Наприједа фаулиран Кондић, а једанаестерац у гол претворио Славиша Максимовић.

БОРАЦ: Тркуља, Пашагић, Ојданић, И. Даниловић, Кондић, Губерац, Буразор, Сузуки, Чудић, Делић, Кунић. Још су играли: Модић, Ђорђевић, Батар, Максимовић.