Борцу седмо мјесто у Добоју

Рукометаши Борца освојили су седмо мјесто на 49. ТВ турниру шампиона у Добоју савладаши данас домаћу Слогу резултатом 37:24. Изабраници Бојана Унчанина су на одмор између два полувремена отишли при предности од 1 гола (15:14), дозволивши домаћим рукометашимa да у финишу првог дијела “истопе” њихову предност од пет голова (14:9) из 22. минута.

У другом полувремену црвено-плави су појачали темпо и лаким головима из контри и полуконтри дизали предност до коначних +13. Најефикаснији у нашем тиму био је Владан Ђурђевић са 9 голова, док су Марко Ћеранић, Ђорђе Ћелић и Марко Комненовић постигли по 4.

Титулу шампиона на овогодишњој смотри освојио је дански Колдинг, који је резултатом 27:23 савладао екипу швајцарског Винтертура. Трећи је Аикс из Француске који је надиграо словачки Татран (32:27), док је пето мјесто припало Санкт Петербургу који је резултатом 23:18 савладао белгијску Сасју.

Борац слободан у првом колу Премијер лиге

Данас је у хотелу Парк у Добоју одржан жријеб такмичарских бројева за наредну сезону Премијер лиге БиХ. Рукометаши Борца ће у првом колу, које се игра 15. и 16. септембра, бити слободни.

(борац-спорт, фото: ТВ турнир шампиона)