Борцу само бод у дуелу са премијерлигашким ”фењерашем”

Фудбалери Борца освојили су данас само један бод на гостовању посљедњепласираном Витезу и направили још један корак уназад када је у питању пласман у Лигу 6, што је приоритетни циљ зацртан на почетку такмичарске сезоне. У дуелу двије најнеефикасније премијерлигашке екипе, мреже се нису тресле, па су Витежани забиљежили четврти реми и стигли до 7. бода, док је Борац трећи пут ремизирао, те и даље заузима седмо мјесто са два бода мање од шестопласиране Младости, која је данас подијелила бодове са Широким Бријегом (0:0).

Из не претјерано интересантног првог полувремена, издвојили смо четири полуприлике за постизање гола, по двије на обје стране. На прво какво-такво узбуђење чекало се до 26. минута, када је Ливаја центрирао са десне стране, али у петерцу није било његових саиграча, а у настаку акције Зукић шутира поред гола. У 29. минуту дупли пас су одиграли Кунић и Галешић, који се оклизнуо и пао у тренутку када је требало да шутира, док је десет минута касније Веселиновић прошао по лијевој страни, центирао, лопта је на врху казненог простора стигла до Владана Даниловића који шутира, али његов покушај блокира одбрана домаћих те голман Бадров лако хвата лопту. На крају, у 40. минуту, један од агилнијих појединаца у домаћем табору Зукић закаснио је на једну лопту у петерцу испред Тркуље и, како рекосмо, закључио првих 45 минута када су прилике у питању.

У наставак су агилније ушли изабраници Бранка Карачића, који су од 52. до 61. минута четири пута озбиљно запријетили црвено-плавој одбрани. Прво је након центаршута Вуковића са десне стране Зукић послао лопту преко гола, затим у наредном атаку Тркуља Ливаји “скида лопту са главе”, потом је Новак центрирао са десне стране, Зукић шутирао главом, а Тркуља врховима прстију преко гола избацио лопту у корнер, да би на крају Илија Даниловић изгубио лопту, до које је стигао Ливаја који центрира, али поново Зукић са неколико метара ије био прецизан.

Опао је темпо игре у наредним минутима, а на ново, уједно и посљедње узбуђење чекало се до 77. минута, када се “огласио” и Борац и запријетио једини пут у другом полувремену. Наиме, лопту је ка голу упутио Буразор, иста је на путу ка мрежи погодила фудбалера Витеза Брекала, црвено-плави су сматрали да га је лопта погодила у руку, али судија Мулахасановић није био сагласан са тим мишљењем, да би у наставку акције лопту након шута Зекановића искоса са лијеве стране одбрана домаћих избацила лопту у корнер.

На крају, додајмо и то да је од 89. минута Борац играо са десет играча на терену јер је због другог жутог картона, када је ометао противничког голмана приликом убацивања лопте у игру, искључен Илија Даниловић. Претходно је прву јавну опомену добио само пет минута раније због прекршаја.

До краја јесење полусезоне преостала су још само два кола. Борац ће прво сљедеће суботе од 13 часова гостовати на Кошеву екипи Сарајева, док ће осам дана касније са почетком у 17 часова угостити тренутног лидера Широки Бријег.

ВИТЕЗ – БОРАЦ 0:0

стадион: Градски у Витезу, гледалаца: 500, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: Пеко, Зукић, Шантић, Ливаја, Новак (Витез), И. Даниловић (Борац), црвени картон: Илија Даниловић (Борац, 89. минут).

ВИТЕЗ: Бадров, Станић (од 64. минута Бибић), Брекало, Типурић, Пеко (од 81. минута Ђерић), Ливаја, Зукић, Карић, Новак, Вуковић (од 81. минута Врањић), Шантић. Тренер: Бранко Карачић.

БОРАЦ: Тркуља, Галешић (од 73. минута Буразор), И. Даниловић, Ојданић, Кунић, Радуловић, Распудић, В. Даниловић, Веселиновић, Мирковић (од 66. минута Пузигаћа), Зекановић (од 86. минута Чудић). Тренер: Игор Јанковић.