Кошарка

ОКК Борац освојио четврто мјесто у Мркоњић Граду

Кошаркаши ОКК Борац заузели су четврто мјесто на традиционалном турниру у Мркоњић Граду изгубивши јуче од екипе Игокее 2 резултатом 68:61. Трофеј намијењен побједнику остао је “код куће”, с обзиром да је домаћа Младост синоћ у финалу савладала словеначког прволигаша Шенчур резултатом 73:65.

Прво полувријеме завршено је двоцифреном предношћу формалног домаћина у јучерашњој утакмици (39:29), захваљујући одлично одиграном финишу другог периода и контроли офанзивног скока. У трећој и четвртој дионици црвено-плави су заиграли знатно агресивније када је у питању игра у фази одбране, што се морало одразити и на резултат па је на само 4 минута до краја меча предност Александровчана износила само 2 поена (53:51).

Ипак, новом серијом поена за нешто мање од 2 минута, коју је покренуо најефикаснији појединац на паркету Далибор Илић, Игокеа 2 је поново одмакла ОКК Борац на двоцифрени плус и практично закључила утакмицу.

Споменути Илић меч је завршиo са 25 поена, док је најефикаснији играч у црвено-плавом табору био Арсеније Вучковић са 18 поена, од чега 12 у првом десетоминутном периоду.

ИГОКЕА 2 – ОКК БОРАЦ 68:61 (18:17, 21:12, 12:13, 17:19)

дворана: Арена Комерцијалне банке у Мркоњић Граду, гледалаца: 50, судије: Славен Ваван, Ђорђе Митровић и Миа Дојчиновић.

ИГОКЕА 2: Живковић 7, Дамјановић, П. Вуковић 14, Цветић, Петковић, Јанковић 11, Илић 25, Лакић 6, Л. Вуковић 3, Савић 2, Обрадовић. Тренер: Жарко Милаковић.

ОКК БОРАЦ: Лакић 3, Николић 7, Сувара 2, Аничић, Омеркадић 2, П. Лончар 7, Вучковић 18, С. Лончар 5, Микеш 3, Самарџић 7, Путник 7. Тренер: Бојан Божић.