Борцу бод на Билином пољу

Фудбалери Борца ремизирали су данас у Зеници са домаћим Чеиком резултатом 1:1 у утакмици шестог кола Лиге за опстанак  и направили огроман корак ка опстанку у елитном фудбалском друштву у БиХ. Четири кола прије краја такмичења црвено-плави на осмом мјесту имају 32 бода, док је Челик на 11. позицији, односно у зони испадања, са 25 бодова.

У првом полувремену Зеничани су запријетили преко Околија и Шишића. Нигеријац дресу Челика је у 28. минуту са само пет метара шутирао поред гола Горана Вуклиша, који је Шишићев покушај лоба у 44. минуту уз велике напоре, али успјешно зауставио. Борац је у првих 45 минута једном запријетио; поред гола је шутирао Кунић, али је мету погодио у 54 минуту. Наиме, Карић је шутирао ка голу домаћих, голман Дујковић је зауставио његов покушај, али се на правом мјесту нашао нападач црвено-плавих и послао лопту у мрежу.

Само девет минута касније, играчи Едина Прљаче су стигли до изједначења: Немања Анђушић је био асистент, а Стево Николић егзекутор за 1:1 на семафору Билиног поља.

Недуго затим, у 65. минуту, Челик је остао са играчем мање на терену након што је директни црвени картон због оштрог старта над Владаном Даниловићем добио Фенан Салчиновић.

Зенички црвено-црни су са играчем мање на терену два пута запријетили Вуклишу – стопостотне шансе у гол нису претворили Анђушић и Околи. Са друге стране, у шанси се прво нашао Младен Веселиновић након Дујковићеве грешке, али се чувар мреже Челика искупио за свој потез, док је у финишу утакмице Кунић био у прилици да постигне свој други гол и омогући свом тиму да однесе сва три бода из Зенице, али је био непрецизан из “зицер” ситуације са само 5 метара.

Наредну утакмицу у Лиги за опстанак фудбалери Борца ће одиграти сљедећег викенда на Градском стадиону у Бањалуци против Младости из Добоја код Какња.

ЧЕЛИК – БОРАЦ 1:1 (0:0)

стријелци: 0:1 Кунић (54.), 1:1 Николић (63.), стадион: Билино поље, гледалаца: 8000, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Челик (Челик), Даниловић, Кунић, Ојданић (Борац), црвени картон: Фенан Салчиновић (Челик, 64. минут).

ЧЕЛИК: Дујковић, Беваб, Панџа, Салчиновић, Караматић, Кадрић (од 34. минута Ливанчић), Околи, Анђушић, Шишић (од 57. минута Челик), Ђелмић (од 57. минута Јурина), Николић. Тренер: Един Прљача.

БОРАЦ: Вуклиш, Ојданић, Пузигаћа, Карић, Кунић, Маховић (од 73. минута Илић), Жеравица, Мајкић, В. Даниловић (од 66. минута Радуловић), Веселиновић, Зекановић. Тренер: Дарко Војводић.