Кошарка

Јуниорима ОКК Борац сребрна медаља на финалном турниру

Јуниори ОКК Борац са финалног турнира за шампиона Републике Српске у Александровцу вратили су се са сребрном медаљом око врата, поновивши успјех из фебруара 2017. године! Изабраници Марка Таушана у првој данашњој утакмици 30 минута су били више него равноправан ривал екипи Игокее (55:54 пред посљедњу четвртину), али су на крају посустали у посљедњем кварталу за коначних 82:62.

Нешто касније, црвено-плави су поново истрчали на терен, те снаге одмјерили са екипом Зворник Баскета. У посљедњем мечу на александровачкој смотри, Таушанови играчи су, мало је рећи, доминирали од првог до посљедњег секунда, те тријумфовали резултатом 82:57, с тим што је предност нашег тима у једном моменту износила и 33 поена (70:37).

Титулу шампиона Републике Српске одбранила је Игокеа, која је уписала све три побједе. Бронзане медаље подијељене су јуниорима Славије 1996 који су јутрос у првој утакмици дана резултатом 62:90 савладали Зворник Баскет, који је са три убједљива пораза посљедњепласирани.

Иначе, у наредним данима требало би да буде познато да ли ће се и у којеем формату играти Лига младих БиХ, која је сљедећи ниво такмичења након борби под окриљем КС РС.

ИГОКЕА – ОКК БОРАЦ 82:62 (21:14, 15:16, 19:24, 27:8)

дворана: Ненад Баштинац, гледалаца: 100, судије: Милош Срдић, Драгослав Рађевић и Александар Први Вуруна.

ИГОКЕА: Јанковић 6, Чечавац 2, Илић 11, Живковић 8, Савић 4, Блесић 8, Лакић 6, Дамјановић 3, Малешевић 11, Петковић 8, Цветић 8, Вуковић 7. Тренер: Жарко Милаковић.

ОКК БОРАЦ: Савић 5, Лабус 2, Милојевић 4, Попржен 13, Омеркадић 16, Јокановић 2, Вукајловић 3, Ковачевић, Радан 4, Аничић 5, Њежић 8, Гатарић. Тренер: Марко Таушан.

ОКК БОРАЦ – ЗВОРНИК БАСКЕТ 82:57 (25:12, 22:13, 25:20, 10:12)

дворана: Ненад Баштинац, гледалаца: 100, судије: Славен Ваван, Ђорђе Митровић и Данијел Скакић.

ОКК БОРАЦ: Савић 10, Лабус 7, Вукајловић 18, Аничић 7, Њежић 5, Јокановић 1, Ковачевић 8, Милојевић 4, Попржен 8, Радан 2, Гатарић 9, Омеркадић 3. Тренер: Марко Таушан.

ЗВОРНИК БАСКЕТ: Хајдуковић 10, Ристић 11, Гламочић 5, Иконић, Ерић 14, А. Милићевић 9, Ђ. Милићевић 6, П. Милићевић 2, Ђука. Тренер: Дејан Гајић.