Борчеви јуниори тријумфовали у Зеници, Ескић постигао 4 гола на посљедње 2 утакмице

Јуниори Борца савладали су јуче, у утакмици посљедњег, 26. кола Премијер лиге, екипу зеничког Челика на стадиону Билино поље резултатом 0:2, те такмичење завршавају на десетом мјесту са 31 бодом, односно уз учинак од 10 побједа, 1 неријешеног резултата и 15 пораза.

Оба гола за црвено-плаве јуче су била дјело Срђана Ескића, који је и претпосљедњем колу, у окршају са екипом ГОШК-а, два пута поентирао. Офанзивни фудбалер нашег тима јуче је мрежу Зеничана погађао у 68. и 84. минуту, те је, са 9 постигнутих голова, најбољи стријелац тима у јуче завршеној сезони. Рецимо и то да је Челик у 36. минуту био у прилици да стгне до вођства, али је Анес Шувалић био непрецизан са бијеле тачке.

С обзиром да је јуниорска Премијер лига, према Пропозицијама такмичења, независна од сениорске, Борац остаје члан елитног ранга, упркос чињеници да сениорски клуб није добио лиценцу за премијерлигашке наступе у наредној сезони.

Ескић први и посљедњи стријелац

Јуниори Борца су у јуче завршеној сезони постигли 34 гола, а занимљиво је да је Срђан Ескић стријелац првог и посљедњег гола. Наиме, Ескић је 13. августа прошле године, у утакмици 2. кола против Зрињског, постигао премијерни Борчев првенствени гол, те, како рекосмо, јуче закључио списак погодака црвено-плавих.

ЧЕЛИК – БОРАЦ 0:2 (0:0)

стријелци: 0:1 Ескић (68.), 0:2 Ескић (84.), стадион: Билино поље, гледалаца: 70, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Жуна (Челик), црвени картон: Шувалић (Челик, 75. минут).

ЧЕЛИК: Јупић, Поповић, Беговић (од 61. минута Мујановић), Калабић (од 58. минута Милановић), Мујак (од 72. минута Јукић), Дурмић, Ибраковић (од 61. минута Куловац), Бадров (од 58. минута Пуђа), Жуна, Шувалић, Сивац. Тренер: Елведин Бегановић.

БОРАЦ: Бајић, Дубравац, Вуковић (од 86. минута Дамјановић), Арсић, Ескић (од 88. минута Кнежевић), Боснић (од 70. минута Матић), Милутиновић, Ненад (од 56. минута Бамбураћ), Бановић, Мартић (од 61. минута Кукавица), Граховац. Тренер: Зоран Драгишић.