Борчеви јуниори поражени од Звијезде

Јуниори Фудбалског клуба Борац поражени су резултатом 0:2 од Звијезде 09 из етно-села Станишићи у утакмици играној у оквиру 23. кола Премијер лиге БиХ. Био је то изабраницима Зорана Драгишића 14. првенствени пораз, послије којег заузимају 10. мјесто на табели са 25 бодова, док је Звијезди побједа у Бањалуци 13. од старта сезоне, те тим из Станишића посљедња три кола дочекује као четвртопласирани тим лиге са 45 бодова.

У првих 45 минута мреже се на помоћном терену Градском стадиону нису тресле, а гости су до предности стигли у 62. минуту голом Игора Благојевића. Коначан резултат постављен је у 89. минуту, када је црвено-плаву мрежу погодио Горан Шујић.

Иначе, након краја утакмице, главни судија Лука Билбија показао је црвени картон (други жути) члану гостујуће екипе Кристијану Тојчићу због вербалног сукоба са фудбалером нашег тима Николом Мирчићем.

У наредном колу, Борац ће гостовати екипи Широког Бријега. Након тога, црвено-плаве очекује посљедња домаћа утакмица у којој ће им ривал бити ГОШК, а сезону ће закључити гостовањем зеничком Челику.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 0:2 (0:0)

стријелци: 0:1 Благојевић (62.), 0:2 Шујић (89.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Дубравац, Бановић, Јагодић, Милутиновић, Мирчић (Борац), Дојчиновић, Тојчић (Звијезда 09), црвени картон: Кристијан Тојчић (Звијезда 09, 90+4. минут).

БОРАЦ: Зељковић, Јаворац, Арсић, Ескић, Бамбураћ (од 84. минута Жарић), Боснић (од 63. минута Мирчић), Ненад, Бановић (од 79. минута Латиновић), Дубравац (од 68. минута Јагодић), Вукобратовић, Милутиновић. Тренер: Зоран Драгишић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Мијовић, Мандић, Свјетлановић, Шујић, Дојчиновић, Живковић, Благојевић, Мусић (од 81. минута Томић), Елек, Асентић (од 53. минута Тојчић), Драганић. Тренер: Младен Обреновић.