Борчеви јуниори бацили на кољена лидера Премијер лиге!

Јуниори Фудбалског клуба Борац успјешно су прескочили прву домаћу препреку у текућој полусезони скинувши скалп лидеру Премијер лиге БиХ! Црвено-плави су на помоћном терену Градског стадиона савладали мостарски Зрињски резултатом 1:0, а једини гол постигао је, у 10. минуту, Никола Турањанин, када је одличним ударцем главом, послије центаршута Андреја Боснића са десне стране, матирао немоћног чувара мреже гостију Војина Савића.

Јуниори Борца након 15 одиграних утакмица заузимају седмо мјесто на табели уз 20 освојених бодова, а у наредном колу ће гостовати Слободи која је шестопласирана уз пет бодова више. У том мечу Зоран Драгишић неће моћи да рачуна на десног бека Ђорђа Милутиновића, који је сакупио три жута картона.

Ипак, прије тог, Борчеве јуниоре очекује реванш утакмица четвртфинала Купа БиХ против Широког Бријега. Први меч, игран у Мостарском блату, завршен је побједом нашег тима резултатом 0:1.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Турањанин (16.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 150, судија: Велибор Гиговић (Градишка), жути картони: Вукобратовић, Арсић, Милутиновић (Борац), Јовановић, Машић, Цвитановић (Зрињски).

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић, Кујунџић (од 74. минута Јовић), Арсић, Милојевић, Амиџић, Вукобратовић, Вујмиловић (од 80. минута Бобић), Курузовић (од 68. минута Вуковић), Турањанин (од 85. минута Латиновић), Боснић (од 73. минута Стојичић). Тренер: Зоран Драгишић.

ЗРИЊСКИ: Савић, Перић, Чоко, Радош, Цвитановић (од 80. минута Гргић), Крешић, Башић, Шилић, Машић (од 58. минута Домђонај), Рамљак, Јовановић (од 66. минута Римац). Тренер: Ненад Гагро.

Све фотографије са утакмице погледајте на нашим Facebook и Instagram страницама.