Рукомет

Борац уз предност од 4 гола путује на реванш у Добој

Рукометаши Борца у Добој, на реванш утакмицу четвртфинала Купа БиХ, путују уз четири гола предности из првог меча одиграног синоћ у дворани Борик. Црвено-плави су тријумфовали резултатом 30:26, а реванш ће бити одигран тек након европског двомеча Борца и Швиесе у Challenge купу.

У 14. минуту изабраници Мирка Микића били су, резултатски гледано, пет корака испред Добојлија (8:3), што је приморало њиховог тренера да затражи минут одмора. Исти је уродио плодом: гостујући састав је у наредним 8 минута успио да смањи минус на само један гол (11:10), колико је заостајао и након првих 30 минута (14:13).

У 8. минуту наставка наш тим је стекао предност од четири гола (19:15), док је десет минута прије краја разлика поново износила максималних пет голова (27:22), што је омогућило мирно привођење утакмице крају.

Најефикаснији у екипи Борца био је Владан Ђурђевић са 7 голова, док се Горан Даничић зауставио на 6.

Сљедеће суботе, 9. фебруара, Борчеви рукометаши ће одиграти прву утакмицу осмине финала трећег по јачини европског клупског такмичења. Гостује се, како рекосмо, екипи литванске Швиесе, а меч се игра у Виљнусу са почетком у 17 часова. Реванш је у, надамо се, препуном Борику седам дана касније од 20 часова, уз директан пренос на Алтернативној телевизији.