Борац убједљиво савладао Подриње у претпосљедњој домаћој утакмици

Дуг из трећег прволигашког кола наплаћен је “са каматом”. Фудбалери Борца, који су 25. августа одиграли меч без погодака са екипом Подриња, данас су истог ривала савладали на Градском стадиону резултатом 4:1 и задржали четири бода предности над јединим противкандидатом у борби за освајање титуле и пласман у Премијер лигу БиХ Слогом из Горњег Црњелова, која је данас надиграла Слободу из Мркоњић Града (2:1).

Већ након првих 45 минута, Борац је имао два гола предности у односу на Подриње с обзиром да је мрежу гостујућег састава у 15. и 38. минуту погађао капитен нашег тима Саша Кајкут. На старту наставка, трећи гол за Борац постигао је Игор Аничић, у 77. минуту на 4:0 је повисио Милан Шикањић, док је само минут касније коначан резултат поставио Филип Вујић.

У наредном колу, које је претпосљедње у јесењој полусезони, Борац ће гостовати екипи Рудар Приједора. Стручни штаб на челу са Дарком Војводићем на том мечу неће моћи да рачуна на услуге Владана Даниловића, који је сакупио три жута картона. Иначе, прије тог меча, Борчеве фудбалере 14. новембра очекује гостовање у Прњавору екипи Љубића у оквиру четвртфинала Купа Републике Српске.

Марко Кујунџић дебитовао за сениорски тим

На данашњој утакмици за сениорски тим клуба из Платонове улице дебитовао је 16-годишњи члан јуниорске селекције Марко Кујунџић, који је у игру ушао у 60. минуту умјесто Синише Дујаковића. Кујунџић је тако постао четврти члан јуниорске екипе који је добио шансу да се ове јесени опроба у сениорској конкуренцији; прије њега, Дарко Војводић је “у ватру” убацио Владимира Арсића, Николу Турањанина и Васу Вуковића.

БОРАЦ – ПОДРИЊЕ 4:1 (2:0)

стријелци: 1:0 Кајкут (15.), 2:0 Кајкут (38.), 3:0 Аничић (47.), 4:0 Шикањић (77.), 4:1 Вујић (78.), стадион: Градски, гледалаца: 150, судија: Јово Карић (Требиње), жути картони: Кајкут, Даниловић (Борац), Митровић, Арнаутовић (Подриње).

БОРАЦ: Саватовић, Бајић, Кајкут (од 52. минута Шикањић), Ћосић, Си. Дујаковић (од 60. минута Кујунџић), Жеравица (од 82. минута Рељић), Мојовић, Даниловић, Буразор, Мазић, Аничић. Тренер: Дарко Војводић.

ПОДРИЊЕ: Аврамовић, Зарић, Зекић, Дошло (од 78. минута Ј. Арнаутовић), Вујић, Хаџић (од 60. минута Османагић), Ракић (од 84. минута Лупић), Митровић, Јањић, Фуртула, Карјашевић. Тренер: Јусуф Чизмић.