Кошарка

OKK Борац у плеј-оф улази са треће позиције

Кошаркаши ОКК Борац поражени су вечерас у дворани Борик од екипе Леотара резултатом 70:87 у утакмици посљедњег, 22. кола Прве лиге Републике Српске, па ће у плеј-оф за шампиона Републике Српске ући са треће позиције, без предности домаћег терена у полуфиналној серији против Сокоца, који је вечерас у Приједору уписао први пораз (91:83) још од 18. новембра прошле године и гостовања у Бањалуци у шестом колу.

Понајвише захваљујући двојцу Марко Раичевић – Александар Тунгуз, којима се касније прикључио и млади Лука Радмиловић, Требињци су првих 10 минута окончали вођством од 12 поена (14:26). Двоцифрен плус на својој страни гости су имали и на уласку у трећу дионицу, која је почела серијом ОКК Борац 8:0, уз двије тројке Дејана Барбареза. Одмах након тајм-аута Дражена Шегрта, Леотар је одговорио серијом 12:0 за +14 (43:57), да би нешто касније поенима Немање Милидраговића на семафору био исписан резултат 46:62.

Успио је ОКК Борац до краја тог дијела игре да преполови заостатак и у посљедњу дионицу уђе при минусу од осам поена (56:64), 7 минута прије краја црвено-плави су заостајали само пет корака за гостима (63:68), међутим новом серијом поена (8:0) Леотар поново ствара двоцифрену разлику у односу на наш тим и 4 минута до краја утакмице одмиче на 13 поена (63:76) и, испоставило се, отклања дилеме око коначног исхода.

У екипи ОКК Борац највише поена постигао је Небојша Николић (17), два мање је постигао Пеђа Лончар (15), док се Вања Самарџић зауставио на 10. У гостујућој екипи предњачили су Милан Лужаић и Александар Тунгуз са 16 кошева, Лука Радмиловић је постигао 13, а Никола Марић 11.

Прве утакмице полуфинала доигравања играју се сљедеће суботе, а домаћини су Леотар и Соколац. Овоме додајмо и да лигу напуштају два посљедњепласирана тима, односно Славија 1996 и Рогатица.

ОКК БОРАЦ – ЛЕОТАР 70:87 (14:26, 21:19, 21:19, 14:23)

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Миодраг Боровина, Дејан Кнежевић и Дарио Дамјановић.

ОКК БОРАЦ: Николић 17, П. Лончар 15, Самарџић 10, Лакић, Кецман 9, Барбарез 6, Аничић 2, Путник, Ковачевић, Ћулум, Микеш 9, С. Лончар 2. Тренер: Марко Таушан.

ЛЕОТАР: Раичевић 8, Лужаић 6, Тунгуз 16, Радмиловић 13, Марић 11, Краљевић, Вуковић 7, Зеленовић 3, Милешић, Милидраговић 5, Фимић 8, Прстојевић. Тренер: Дражен Шегрт.