Борац у осмини финала Купа БиХ

Фудбалери Борца изборили су право наступа у осмини финала Купа БиХ савладавши данас на стадиону Др Милан Јелић екипу Алфа Модриче резултатом 1:3. Жријеб парова друге рунде биће одржан сљедеће седмице, а утакмице ове фазе такмичења заказане су за сриједу, 3. октобар.

До вођства је у 48. минуту стигао Борац голом Игора Аничића, али је 15 минута касније ствари на почетак вратио Неђо Шука. Играо се 70. минут када је Милан Шикањић поентирао за 1:2, а коначан резултат постављен је само четири минута након тога, када је мрежу иза леђа Бојана Трипића погодио Владан Даниловић.

АЛФА МОДРИЧА – БОРАЦ 1:3

стријелци: 0:1 Аничић (48.), 1:1 Шука (63.), 1:2 Шикањић (70.), 1:3 Даниловић (74.), стадион: Др Милан Јелић, гледалаца: 220, судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево), жути картони: Осмић, Ђекић, Шука (Алфа Модрича), Си. Дујаковић, Даниловић, Шикањић (Борац).

АЛФА МОДРИЧА: Трипић, Лазарески, Ђекић, Лукић, Осмић (од 81. минута Трифковић), Пурић (од 75. минута Бранковић), Н. Прљета, Златковић (од 14. минута Тадић), Шука, Р. Прљета, Момић. Тренер: Марко Стојић.

БОРАЦ: Саватовић, Бајић, Јакуповић, Ћосић, Си. Дујаковић, Мојовић (од 75. минута Ст. Дујаковић), Даниловић, Буразор, Поповић (од 43. минута Батар), Аничић, Чудић (од 46. минута Шикањић). Тренер: Дарко Војводић.