Борац тријумфовао у Великој Обарској и направио одлучујући корак ка титули

Фудбалери Борца тријумфовали су јуче, у дербију 1. кола Лиге за шампиона Републике Српске, у Великој Обарској над екипом Слоге из Горњег Црњелова резултатом 0:3, предност над ривалом увећали на чак 12 бодова 9 кола прије краја сезоне и направили, може да се каже, одлучујући корак ка освајању титуле и повратку у Премијер лигу БиХ.

Борац је до предности стигао у смирај првог полувремена, у 45. минуту, када је мрежу домаћина затресао Саша Кајкут. Играо се 50. минут када је Немања Леканић повисио на 0:2, а коначан резултат поставио је Милан Шикањић у првом минуту судијске надокнаде.

Пред посљедљих 9 лигашких кола, Борац има 58 а Слога 46 бодова, а у наредној рунди црвено-плави ће на Градском стадиону угостити екипу Козаре из Градишке.

СЛОГА (ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО) – БОРАЦ 0:3 (0:1)

стријелци: 0:1 Кајкут (45.), 0:2 Леканић (50.), 0:3 Шикањић (90+1.), стадион: у Великој Обарској, гледалаца: 200, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Матовић, Арнаутовић, Шишић (Слога), Рунић, Си. Дујаковић, Зиљкић (Борац).

СЛОГА (ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Новаковић, Матовић, Арнаутовић (од 54. минута Златковић), Шишић, Мацановић (од 59. минута Крмар), Комарчевић, Стокић (од 54. минута Ристић), Михајловић, Мазић, Беновић, Планић. Тренер: Сенад Хаџић.

БОРАЦ: Тополовић, Кајкут (од 89. минута Шикањић), Даниловић, Ћосић, Милутиновић, Си. Дујаковић, Буразор (од 90+1. минута Зарић), Рунић, Јаничић, Зиљкић (од 85. минута Мојовић), Леканић. Тренер: Дарко Војводић.