Кошарка

ОКК Борац сигуран против Градине и у Тешњу

Кошаркаши ОКК Борац гостовали су синоћ у Тешњу, гдје су по други пут у текућем припремном периоду снаге одмјерили са екипом Градине, чланом А1 лиге БиХ. Изабраници Бојана Божића и овај су пут били успјешнији од федералног лигаша забиљеживши побједу резултатом 64:87, а у дворани Борик су, подсјетимо, 4. октобра славили резултатом 96:59.

Црвено-плави су за нешто више од три минута игре у првој дионици стекли предност од девет поена, захваљујући шуту за три поена с обзиром да су ван линије од 6.75 метара прецизни били Андреј Микеш, Огњен Путник и Никола Лакић, па је на семафору био исписан резултат 2:11. Приморало је то тренера домаће екипе Жељка Јуришића да затражи минут одмора за своје играче, који су до уласка у другу четвртину заостатак смањили на 5 поена (14:19).

Половином другог периода гости су и даље на свом конту имали 5 поена више у односу на домаћи састав (19:24), да би у других пет минута другог квартала ОКК Борац загосподарио тереном и до треће четвртине предност подигао на 20 поена (28:48), уз тројку споменутог Микеша са звуком сирене.

Наставак утакмице понудио је исту слику на терену: црвено-плави су, слободно се може рећи, одлично извршавали, прије свега, одбрамбене задатке, те често врло лако налазили пут до противничког коша. Иначе, највећа предност коју је наш тим имао синоћ на паркету дворане у Тешњу износила је 26 поена (44:70).

ГРАДИНА (ТЕШАЊ) – ОКК БОРАЦ 64:87 (14:19, 14:29, 16:18, 20:21)

ОКК БОРАЦ: Ступар 7, Лакић 8, Пуцар 10, Николић 9, Ковачевић 2, Ћулум 7, Микеш 8, П. Лончар 4, Путник 13, С. Лончар 3, Вучковић 16, Самарџић. Тренер: Бојан Божић.