Ватерполо

Борац се одлично супротставио бившем шампиону Словеније, али посустао у финишу утакмице

Ватерполисти Борца сјајно су се представили домаћој публици у премијерној утакмици прве словеначке лиге против Браника из Марибора, већим дијелом утакмице били бољи ривал, али су, нажалост, у дуелу са шампионом Словеније из 2014. године посустали у посљедњој дионици, што је гостујући састав успио да искористи, у посљедњим минутима меча први пут стекне предност и одржи је до коначних 7:8 на семафору.

Изабраници Давора Јосиповића већ у раној фази меча стекли су предност од два гола (2:0), а у другој дионици били и три корака испред бившег словеначког првака (4:1).

У финишу трећег квартала Борчеви ватерполисти били су у предности од једног гола (6:5) и кренули су у атак за +2 али су изгубили лопту у контранападу, што је екипа Браника казнила поготком у посљедњим секундама за 6:6 пред одлучујућих 8 минута.

Посљедњи квартал почео је Борчевим неискоришћеним петерцем за евентуалних 7:6, након чега је гостујући састав везао два гола за 6:8 на семафору Градског олимпијског базена, што је у посљедњих 2-3 минута било, нажалост, недостижно за млади тим црвено-плавих.

Наредну утакмицу у елитном рангу словеначког ватерпола Борац ће одиграти у суботу, 26. јануара, када гостује екипи Камника.