Борац се мучио против Текстилца, побједоносни гол постигнут у 85. минуту

Након првог полувремена утакмице другог кола Прве лиге Републике Српске фудбалери Борца су били у резултатском заостатку за Текстилцем из Дервенте, 5 минута прије краја тимови су били изједначени, међутим успјели су црвено-плави у финишу да постигну други погодак и након много муке стигну до друге прволигашке “тројке”.

Из изузетно незанимљивог првог полувремена вриједне спомена су само двије ситуације. Већ у 10. минуту шеф стручног штаба Борца Дарко Војводић морао је да изврши прву измјену; наиме, због повреде терен је морао да напусти капитен Саша Кајкут, а у игру је ушао Никола Мојовић. Малобројна публика на Градском стадиону гледала је фудбалску успаванку све до 35. минута, када је екипа Текстилца стекла резултатску предност: слободан ударац са лијеве стране извео је некадашњи нападач Борца Озрен Перић, шутирао по земљи, преварио живи зид и голмана нашег тима Немању Тркуљу, те је лопта одсјела у мрежи.

У паузи између два полувремена тренер нашег тима је “потрошио” и друго право на измјену: извео је из игре штопера Делимира Бајића, а на терен послао младог 18-годишњег нападача Милана Шикањића. 49. минут донио је изједначење: на малом простору су комбиновали Игор Аничић и Милош Жеравица, који је одлично шутирао са ивице шеснаестерца и послао лопту у горњи лијеви угао Плиснићевог гола.

Све до 85. минута бројке на семафору се нису мијењале, а онда је “поентирао” Владан Даниловић. Корнер је са десне стране извео Александар Радуловић, упосливши кратким пасом Милоша Жеравицу који центрира, а на правом мјесту се нашао Даниловић, који ударцем главом матира немоћног Плиснића.

Након двије одигране утакмице, на врху табеле су се, уз исто толико побједа, издвојиле екипе Слоге из Горњег Црњелова, Козаре и Дрине. У наредној рунди Борчеви фудбалери ће први пут гостовати, а одредиште ће им бити Јања, гдје ће укрстити копља са екипом Подриња.

БОРАЦ – ТЕКСТИЛАЦ 2:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Перић (35.), 1:1 Жеравица (49.), 2:1 Даниловић (85.), стадион: Градски, гледалаца: 400, судија: Дражен Марић (Бијељина), жути картони: Мојовић (Борац), Комленовић, Максимовић, Кукић (Текстилац).

БОРАЦ: Тркуља, Бајић (од 46. минута Шикањић), Јакуповић (од 73. минута Чудић), Кајкут (од 10. минута Мојовић), Радуловић, Ћосић, Жеравица, Даниловић, Буразор, Мазић, Аничић. Тренер: Дарко Војводић.

ТЕКСТИЛАЦ: Плиснић, Марић, Јоловић, Ковач, Ђуричић (од 89. минута Вукадиновић), Максимовић (од 83. минута Ђекић), Дуспара, Перић, Де. Ћорић, Комленовић, Кукић. Тренер: Марко Стојић.